foto-deniz1

Kadın Yönelik Şiddet İçin Meydandaydılar

XXX
Paylaş
 

25 Kasım Kadına Yönelik şiddete karşı dayanışma gününde Bandırma Kent Konseyi Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yaparak, dayanışma günü ile ilgili hazırladıkları broşürü vatandaşlara dağıttı.

Meydanda ki Basın açıklamasına Belediye Başkanı Dursun Mirza, Sivil Toplum örgütü temsilcileri ile kadınlar katıldı. Basın açıklamasında katılımın son derece düşük olduğu gözlenirken Basın açıklaması sonrası Bandırma sokaklarında vatandaşlara broşür dağıtıldı. Kent Konseyi Adına Basın açıklamasını yapan CHP Belediye Meclisi Üyesi Gönül Özdemir cinsiyet ayrımcılığına değinerek ”Erkek çocuklarına gösterilen toleranslar kız çocuklarına gösterilmez. İmkânlar eşit sağlanmaz. Erkek egemenliğini gölgeleyecek her girişim engellenir. Bundan dolayıdır ki iş yerlerinde kadınlar yönetici olamaz, belediye başkanı olamaz, kaymakam olamaz, vekil olamaz kadınlarımız. Malesef istatistikler ortada” dedi. Basın açıklamasına katılanlara “Kadın dayanışmasının simgesi olan “mor kurdele dağıtıldı.

Tufan Dalgıç/BANSES GAZETESİ

 

Bir önceki yazımız olan Dekanlık Binasını Engelleyen Bandırmalı AKP’liler mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.