"KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ VE DEVLET TUTUMU" PANELİ DÜZENLENDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

“KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ VE DEVLET TUTUMU” PANELİ DÜZENLENDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Global İlişkiler Topluluğu tarafından “Kadın-Erkek Eşitliği ve Devlet Tutumu” paneli düzenlendi.

Üniversitenin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Orhan’ın moderatörlüğünü yaptığı panele, konuşmacı olarak ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayşe Ayata katıldı.

Paneli başlatan moderatör Prof. Dr. Gökhan Orhan, açılış konuşmasında, kadın-erkek eşitliğinin önemli bir konu olduğunu ve devletlerin toplumun sorunlarını çözmede öncü olması gerektiğini belirtti.

Konuşmasına kadınların eşitlik taleplerinin 150 yıldır olduğundan bahsederek başlayan Ayata, bu taleplerin karşılanabilmesi için hem devletle hem de toplumla işbirliği yapılması gerektiğini belirtti. Son 20 yılda bu konu hakkındaki gelişmelerden bahseden Ayata: “Uluslararası kuruluşlar eşitlik politikalarını takip ediyor ve bu konuda çalışmalar yapıyorlar. Kadınların iş gücüne katılması ekonomik büyüme için artık şart. Kadınların kamu kuruluşlarına da erişimleri artmış durumda. Devletler küresel dünyada saygınlık kazanmak için kadın-erkek eşitliğine önem vermek zorundadır. Uluslararası normlar da önem teşkil eden araçlardandır.” dedi.

Öğrencilerin soru cevaplarıyla yoğun ilgi gösterdiği panel, topluluk başkanı Hayriye Güler’in konuşmacı Prof. Dr. Ayşe Ayata ve üniversitemiz öğretim üyesi Prof. Dr. Gökhan Orhan’a plaket takdim etmesiyle son buldu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.