KADEM BALIKESİR İL TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KADEM BALIKESİR İL TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Balıkesir Temsilciliği açıldı. KADEM’in 21. temsilciliği olarak açılış kurdelesinin kesildiği törende KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Emine Sare Yılmaz, açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Genel Başkan Yılmaz, “Kadın ruhunun sosyal hayata dokunmasının gerekli olduğunu düşünüyoruz. Efendiler, kıymetli hanımefendiler; toplumun ana taşıyıcısı kadınlardır. Kadın olmadan insanoğlu nefes almaz. Özellikle karar alma mekanizmalarında yer alan ilin en üst düzey seçilmişinden en alt düzey atanmışına kadar kadının hayatını kolaylaştırmayı ancak siz beyefendilerin desteği ile hayata geçirebiliriz. Çünkü bizler kadının ve erkeğin ancak yan yana yürüdüğü bir toplumun kalkınabileceğine inanıyoruz” diye konuştu.
ERDOĞAN: “BİZLER KADINLAR OLARAK SİVİL TOPLUMU ETKİN KULLANMALIYIZ”
Toplantıya katılan KADEM Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ise kadınların sesinin artık kulak arkası edilmediğini söyledi. Bayraktar, “Sivil toplum kuruluşları artık çok önemli bir konum almış durumda. Devletin ve özel sektörün dışında kalıp belli amaçlar içinde çalışmak isteyen bireyler sivil toplum kuruluşları ile seslerini duyurabiliyor. Devletler de bu sesi kulak arkası edemiyorlar. Nitekim, hiçbir liderlik hitap ettiği kitlelerin desteği olmadan varlığını sürdüremez. Demokrasi de bu şekilde güçleniyor. Eğer nasıl yönetildiğimiz hakkında daha çok söz sahibi olmak istiyorsak aktif siyasetin dışında en etkin yollardan biri sivil toplum kuruluşları. Özellikle 15 Temmuz gibi bir kabusu yaşadıktan sonra 16 Nisan’da ise yönetimimizi halk olarak bizim izin vermediğimiz kimseye teslim etmeyeceğimizi gösterdikten sonra demokrasi kültürümüzü riske atmayacağımız ortada. 15 Temmuz gibi ilkel girişimlerin gerçekleşmemesi için ülkemizi güçlendirme yolunda olmalıyız. Gelişmiş ülkelerin artık çözüm üretemediği küresel sorunlara bizler köklü medeniyetimizden aldığımız güçle yeni çözümler bulmalı ve hayata geçirmeliyiz. Bizler kadınlar olarak sivil toplumu etkin kullanmalıyız. 1980’lerden bu yana kadınlar taleplerini sivil toplum kuruluşları içinde dillendirdiler. Başta başörtüsü olmak üzere, birçok sorun siyasi iradenin yanı sıra kadınların sivil oluşumlarda yıllarca gösterdikleri direniş ve sabırlı mücadele ile çözüme ulaştı. Kadın ve Demokrasi Derneği’ni kurarken insan haklarının, bireye saygının, özgürlüklerin kutsandığı bu çağda hala kadınların ikinci gibi görülmesi ile mücadele etmek” dedi.
Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sadece İstanbul’da çalışarak amaçlarımıza ulaşamayacağımız ortada. Sadece büyükşehirler de yaşayan kadınlara değil, tüm Türkiye’de yaşayan kadınlara elimizi uzatıyoruz. Balıkesir temsilciliğimiz de 21. yuvamız olarak kervana katılmış durumda. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum.”
BÜYÜKŞEHİR KADEM’E DESTEK VERİYOR
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise yaptığı konuşmada kadınların sosyal hayatta önemli rol oynadığını söyleyerek, Büyükşehir Belediyesi olarak KADEM’e destek verdiklerini ifade etti.
KADEM Balıkesir Temsilciliği açılışında Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, ilçe Belediye Başkanları, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve çok sayıda KADEM üyesi kadın katıldı. Toplantının sonunda okunan dualar eşliğine açılış kurdelesi kesildi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.