KAAN ELBİNGİL, DOĞA KOLEJİ’NDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Opera sanatçısı ve çocuk kitapları yazarı Kaan Elbingil, Bandırma Doğa Koleji’nde ikinci sınıf öğrencileri ile bir araya geldi.

Yazdığı hikaye kitaplarını öğrencilere dağıtan Elbingil, öğrencilerle iki saat boyunca sohbet ederek gelecekteki hayallerini sordu.

İkinci sınıf öğrencisi Gökçe Altınel’de yazara kendi yaptığı kitap kutusunu hediye etti.

Bandırma Doğa Koleji sosyal sorumluluk projesi kapsamında her ay çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Kaan Elbingil Kimdir ?

1971 yılında Rize’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı’nda başladığı şan eğitimini, 1994’te Bilkent Üniversitesi Müzik Fakültesi Şan Bölümü’nde tamamladı. Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin ardından İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde koro sanatçısı olarak görev aldı. Pozitif köpek eğitmeni de olan Elbingil, Popüler Psikiyatri Dergisi’nde köpek eğitimi hakkında yazılar yazdı. Radyo programları hazırlayıp sunan sanatçı, şimdilerde İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde görevli. Yazdığı “Dedektif Köpek Cash” adlı çocuk müzikali, 2016 sezonunda İstanbul Şehir Tiyatroları’nda gösterime girdi. İstanbul’da yaşayan sanatçının, ilk resimli çocuk öyküsü Berk Mucit Oldu’nun (2016) ardından, dizinin ikinci kitabı Berk Operacı Oldu (2017) yayımlandı.

 

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Gestaş Avşa Adası Erdek Feribot Seferleri 2024 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KAAN ELBİNGİL, DOĞA KOLEJİ’NDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x