foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

JAPON BAKANI KEİİCHİ İSHİİ’NİN KABULÜ HAKKINDA BAŞBAKANIN AÇIKLAMASI

başbakan keiichi
Paylaş
 

 

Sayın Başbakanımız bugün (18 Ocak) Japonya Toprak, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanı Keiichi İshii’yi kabul etmiştir.

Sayın Başbakanımız, ilişkilerimizin her alanda gelişme gösterdiğini ifadeyle Japonya ile üst düzey diyaloğu sürdürmek ve ikili işbirliği mekanizmalarını her düzeyde düzenli ve aktif bir şekilde kullanmak arzusunda olduğumuzu belirtmiştir.

Japonya’yı Doğu Asya ve Pasifik bölgesinde önemli bir ticaret ortağı olarak gördüğümüzü vurgulayan Sayın Başbakanımız, bu çerçevede, turizm ve ikili ticaret hacmimizin yükseltilmesi ile, Japon firmalarının ülkemizde üstlendiği Marmaray ve İzmit Körfez Geçişi gibi büyük projelerin sayısının artmasını beklediğimizi ifade etmiştir.

FETÖ ile mücadele konusuna da vurgu yapan Sayın Başbakanımız, Japonya’daki FETÖ oluşumlarına karşı gerekli tedbirlerin alınması beklentimizi dile getirmiştir.

Kabul için şükranlarını ileten Konuk Bakan, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün başarısız olması ve Türkiye’de  anayasal demokrasinin kesintiye uğramadan devamından memnuniyet duyduklarını, darbeye direnen halkımıza saygı duyduklarını, ülkemizle tam dayanışma içerisinde  olduklarını, terörle mücadele çerçevesinde verilen şehitlerimiz için taziye dileklerini ifade etmek istediklerini, Japonya’ya dönüşü akabinde FETÖ oluşumları hakkında gerekli istişareleri gerçekleştireceklerini kaydetmiştir.

Konuk Bakan, Türkiye ile altyapı projelerimiz başta olmak üzere, her alanda ilişkilerini geliştirmeyi hedeflediklerini ifade etmiştir.

KAYNAK: BAŞBAKANLIK SİTESİ

Bir önceki yazımız olan AÖF SINAV YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.