İYİ PARTİ BALIKESİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İSMAİL OK! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

İYİ PARTİ BALIKESİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İSMAİL OK!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

İyi Parti eski Balıkesir Belediye Başkanı İsmail OK’u Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterdi.

Siyasi kulislerde şok etkisi yaratan İyi Parti’nin Balıkesir kararı sonrası CHP ve Ak Parti nezlinde yarışın daha da artacağı öngörülüyor. Ak Parti ile MHP arasında yapılan ittifak görüşmelerinin sürdüğü şu günlerde şimdi Balıkesir’de MHP’nin duruşu heyecanla merak ediliyor.

KAFAOĞLU’NDAN MHP’YE SÜRPRİZ ZİYARET!

Öte yandan Balıkesir’de Ak Parti’den olan mevcut Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun dün MHP İl Başkanı’nı ziyaret etmesi siyasi kulislerde Kafaoğlu rotayı MHP’ye mi çevirdi sorularını akıllara getirdi.

İSMAİL OK KİMDİR?

1964 yılında Balıkesir’in Kepsut ilçesi Hotaşlar köyünde doğdu. İlk ve ortaokulu köyümde tamamladı.

1979 yılında Bursa Tarım Meslek Lisesi’ne girdi. Buradan, 1982’de Ziraat Teknisyeni olarak mezun oldu.

Aynı yıl üniversite sınavına girerek, Uludağ Üniversitesi Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi Kimya-Fizik Bölümü’nü kazandı. 1987’de mezun olduktan sonra, 1987-1989 yılları arasında Bursa-Yenişehir`de Sivil Savunma Memuru olarak görev yaptı.

1989-1991 yılları arasında İstanbul-Beyoğlu Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi’nde, 1991-1994 yılları arasında Susurluk Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi’nde 1994-1999 yılları arasında, Balıkesir Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Kimya Öğretmeni olarak görev yaptı. 1999 yılında Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’ne atandı.

Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’ndeki öğretmenlik görevinden, 01 Aralık 2008 tarihinde istifa etti. 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimi’nde Milliyetçi Hareket Partisi adayı olarak katıldığı seçimi kazanarak Balıkesir Belediye Başkanı oldu.

1994-1999 yılları arasında Balıkesir Türk Eğitim-Sen Yönetim Kurulu Üyesi, 1994-2004 yılları arasında ise, Balıkesir Türkiye Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilciliği ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Bandirma.com.tr / Onur Kutlu

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.