İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 97. YILDÖNÜMÜ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 97. YILDÖNÜMÜ

Paylaş
 
Vali Ersin Yazıcı, İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Yazıcı, mesajında, İstiklal Marşı’nın, 12 Mart 1921 tarihinde TBMM tarafından kabul edilişinin 97. yıl dönümünü kutladıklarını hatırlattı.

İŞTE ÇİĞNETMEDİ NAMUSUNU, ÇİĞNETMEYECEK
İstiklal Marşı’nın millî kimliğimizin, kişiliğimizin, birliğimizin ve özgürlüğümüzün simgesi olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “İstiklal Marşı milletimizin namusunu, inancını, vatanını, tarihini, kültürünü; kısacası varlığını koruma yolundaki azmini, ümidini ve kararlılığını bütün dünyaya haykıran kahramanca bir şahlanışın söze dökülmüş şeklidir. İstiklal Marşımız, Türk milletinin onurlu mücadelesinin, istiklal sevgisi ile dopdolu bir şairin dizelerinde hayat bulmuş halidir.’ Âsım’ın nesli… diyordum ya… nesilmiş gerçek: İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek’  dizeleri ile zaten bu ümidi ve milletine karşı sahip olduğu güveni açıklığa kavuşturmaktadır. İstiklal Marşı’nın her mısrası büyük anlamlar yüklüdür. Bize nereden gelip nereye gittiğimizi, asla unutmamamız gereken değerleri anlatır.”dedi.

ANLAMLI MISRALAR YÜCE DUYGULARI HİSSETMEKLE KALEME ALINIR
İstiklal Marşı’nın birlik ve dayanışmamızı güçlendirdiğini ifade eden Vali Yazıcı, “Mehmet Akif Ersoy,  İstiklal Marşı’nı yazarken adeta Türk Milleti’nin verdiği mücadeleleri kendi içinde yeniden yaşamıştır. Böylesine anlamlı mısralar ancak bu yüce duyguları hissetmekle kaleme alınır. Mehmet Akif Ersoy, bizlere bıraktığı eserleriyle, fikirleriyle, bugünlerimizi aydınlatmaya, hepimize ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.”dedi.

İSTİKLAL MARŞIMIZI, AYNI AŞKLA SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ
İstiklal Marşımızı, her Türk vatandaşının aynı aşkla söylemeye devam edeceğini ifade eden Vali Yazıcı, “İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 97.yılını bir kez daha kutluyor, bu marşı yazarken  ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyen Millî Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve canlarını vatan uğrunda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla bir kez daha anıyorum.” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.