İŞTE KILIÇDAROĞLU’NUN BALIKESİR TEMASLARI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Balıkesir genelindeki işadamları, sanayici ve tüccarlarla bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda Türkiye’nin beş sorunu hakkında katılımcılardan görüş alındığı öğrenildi.

1 Kasım seçimleri öncesinde Türkiye’nin önündeki beş sorun işadamlarıyla masaya yatırıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu toplantıda tespit edilen sorunlar ile ilgili çözüm önerilerini işadamlarıyla paylaştı. Toplantı sonunda Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke toplantı ile ilgili basına bilgi verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu basın mensuplarının karşısına çıkmadığı toplantıda açıklamayı Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke yaptı. Böke toplantıda Türkiye’de kronikleşen 5 sorun hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu belirtildi.

 

      ÖNEMLİ SORUNLARIN OLDUĞU DÖNEMDEN GEÇİYORUZ

Türkiye’de öne çıkan sorunlarla ilgili istişarelerin yapıldığını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke şunları ifade etti:

“Bildiğiniz gibi Türkiye’nin çok önemli sorunları olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu sorunların ortak akılla çözülmesi ihtiyacı her geçen gün derinleşiyor. Bu kapsamda Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı ve ekibi; hep beraber farklı şehirlerde bu ortak akılı üretmek ve bugün Türkiye’nin özellikle ekonomi alanında kanayan yarasına bir çare üretmek için bizi fikren zenginleştirecek toplantılar yapıyoruz. Bunlardan ilkini Gaziantep’te yaptık. Ardından Bursa, bugün de Balıkesir’de işadamlarımızla, sanayicilerimizle, tüccarlarımızla bir araya geldik. Siyasetin ötesinde Türkiye’nin kanayan, özellikle beş alanında karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk.

 

      TÜRKİYE 5 TEMEL SORUNDA BİRLEŞİYOR

Türkiye bugün beş temel sorunda birleşiyor. Bu sorunların ilki; bu dönemde toplumsal barış, toplumsal uzlaşı ihtiyacı. Bu sorunu hergün yaşıyoruz. Bir ikincisi ekonomi. Döviz kurundaki müthiş yükselme, bugün açıklanmış olan işsizlik rakamları, büyümedeki yavaşlama Türkiye’nin acil çözüm ihtiyacı olan bir alan olarak ekonomiyi ortaya koyuyor Bir diğeri özgürlükçü anayasa ihtiyacı. Hukukun üstünlüğünün yeniden tesis edilmesi. Eğitim alanında ciddi sıkıntılarımız olduğu aşikar. Öğrencilerimiz uluslararası sınavlarda dünyada maalesef hep sonunculuklarla Türkiye’ye geri dönüyorlar. Bir diğer alanda dış politika. Bu beş temel alandaki sorunları çözmek için Türkiye’nin siyasetin çok ötesinde ortak akıl üretmesi gerekiyor. İşte bu toplantılar bu ortak aklın üretildiği, karşılıklı kaygıların, endişelerin, sıkıntıların paylaşıldığı; ama bunun ötesinde çözüm üretilen ve yarın Türkiye’nin daha iyi olması için hep beraber ne yapabileceğine dair, bir ortak aklın ortaya çıktığı toplantılar.

 

      İŞADAMLARININ KAYGILARINI VE ENDİŞELERİNİ DİNLEDİK

Bugün de Balıkesir’de değerli işadamlarımızla, iş insanlarımızla bu kaygılarını, endişelerini paylaştık, onlarınkilerini dinledik. Biz de kendi kaygılarımızı, endişelerimizi; ama daha önemlisi çözüm önerilerimizi kendileriyle paylaştık. Bu toplantıları da Türkiye’nin farklı bölgelerindeki illerinde devam ediyor olacağız.”

 

      1 KASIM ÖNEMLİ DEĞİL ÖNEMLİ OLAN SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke Toplantıda konuşulan sorunlar değerlendirilecek mi? Bununla ilgili ne yapacaksınız? Sorusuna şu yanıtı verdi:

“Toplantıların amacı esasında o fikir birliğini ortaya çıkarabilmek. Çünkü Türkiye’nin hep birlikte birbiriyle konuşarak çözüm üretme ihtiyacı çok aşikar. Her toplantının kendisinin sonunda zaten o toplantı dahilinde bir değerlendirme yapılıyor. Ama daha önemlisi 1 Kasım’daki seçimde Türkiye’nin bu sorunlara nasıl çözüm olacağına dair ortaya bir çözüm önerisi çıkarmak içinde bir ortak akıl toplantısı. Ama ondan daha önemlisi 1 Kasım bizim için bir tarih değil, önemli olan Türkiye’nin sorunlarını çözmesi. Yani bu toplantılar o çözümlerin ortaya çıktığı, daha sonra da CHP’nin iktidarında uygulamak istediği esaslı önermelerin ortaya çıktığı toplantı.”

 

      LİSTELERLE İLGİLİ KONUŞULMADI

Önseçim uygulanan illerde listelerde herhangi bir değişiklik olacak mı? Sorusunu da yanıtlayan Selin Sayek Böke toplantı gündeminde listelerle ilgili bir şey konuşulmadığını ifade etti. Böke şunları kaydetti:

“Bu toplantılar CHP’nin iç dinamikleriyle ilgili değil. Asla listelerle ilgili değil. Onun için bu yönde bir değerlendirme yapmam doğru olmaz. Bu toplantıların amacı Türkiye’nin kanayan yaralarına çözüm üretmek. Bizim meselemiz şu anda listelerden daha çok Türkiye’nin hangi sorunları olduğu noktası.”

 

      ZİYARETLER GERÇEKLEŞMEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu basın mensupları toplantıda iken toplantının yapıldığı Otel Basri’den ayrıldı. Kılıçdaroğlu’nun ilk önce Dağlıca’da şehit düşen Bakım Astsubay Çavuş Deniz Göçkün’ün ailesini ve ardından da Yılmaz Özbay’ı ziyaret edeceği söylendi. Daha sonra karar değiştiren Kemal Kılıçdaroğlu toplantının bitiminden sonra Ankara’ya hareket etti.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'YA YATIRIM ÜSTÜNE YATIRIM başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İŞTE KILIÇDAROĞLU’NUN BALIKESİR TEMASLARI

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x