foto-deniz1

İŞTE BALIKESİR’İN EN GÜZEL KARESİ

Paylaş
 

Karesi Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünü gerçekleştirdiği “Geçmişten Günümüze Kentin Değerleri – Karesi’den Karesi’ye UIusal Fotoğraf Yarışması” sonuçlandı.

Karesi’nin doğal tarihi, turistik, sosyal ve kültürel öğelerini belgeleyerek kentin tanınmasını sağlamak, kente ait bir görsel bellek oluşturmak ayrıca ilçe sakini olma bilincinin vurgulanmasını hedefleyen ve 1048 fotoğrafın değerlendirildiği yarışma sonuçlandı. Zafer Çankırı, “Saat Kulesi” adlı fotoğrafıyla birinci olurken “Sümerbank” fotoğrafıyla Caner Şahankaya ikinci, Selcan Erdinç “Gar Hatıra” adlı fotoğrafıyla üçüncü oldu. Yarışmada Karesi Belediyesi Özel Ödülünü “Zağnos Paşa Cami” fotoğrafıyla Erdal Yavuzak, BASAF Özel Ödülünü “Pazar” fotoğrafıyla Sare Kural, TFSF Özel Ödülünü “Değirmen” ile Cabir Deniz Seyran aldı. Mansiyon ödülleri ise “Çamlık’tan Bakış” fotoğrafıyla Adil Emektar, “Efeler” fotoğrafıyla Ali Haydar Ceylan, “Atlı Okçuluk” fotoğrafıyla Seçkin Yenici aldı.

SANATIN ŞEHRİ KARESİ
Değerlendirmeyi yapan jüri üyeleriyle bir araya gelen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi’nin doğal, tarihi, turistik, sosyal ve kültürel faaliyetlerini ortaya çıkarmak için bu yarışmayı düzenlediklerini belirterek, “Kültür ve medeniyet, zamanla insanların bir arada yaşamalarıyla oluşan şeyler. Sanat ve sanatçılara değer veren medeniyetler uzun soluklu olabilir. Bir yandan ‘Hünerli Eller’ ekibimizle unutulmaya yüz tutmuş sanatlarımızı, sanatçılarımızı yaşatma gayreti içerisindeyken, aynı zamanda modern sanatlara da önem veriyoruz. Biz istiyoruz ki şehrimizin her yeri bir sanat eseriyle donansın, tarihi bilinsin, arşivleri olsun” dedi.

o_1bvf3p5351irs3avcea1e671fnuq_kucuk

o_1bvf3p5351qg4ha31u0g6lnhar

o_1bvf3p535rvqtkpbt11t1qcm6s

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.