İSTANBUL-İZMİR OTOYOLU AÇILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

İSTANBUL-İZMİR OTOYOLU AÇILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Marmara ile Ege bölgelerini birbirine bağlamak için yapımına 2010 yılında başlanan İstanbul-Bursa- İzmir Otoyolu tamamlandı.

8 saat süren İstanbul ile İzmir arasındaki yolculuk süresini 3,5 saate düşürecek olan projenin 234 kilometrelik kısmı daha önceden açılmıştı. Bu kapsamda Osmangazi Köprüsü ile birlikte Gebze-Bursa, Balıkesir Kuzey- Batı kavşağı ile Akhisar Kavşağı- İzmir arası yol hizmete girmişti.
Yolun hizmete girmeyen Bursa Batı Kavşağı- Balıkesir Kuzey Kavşağı ile Balıkesir Batı Kavşağı- Akhisar Kavşağı arasındaki toplam 192 kilometrelik yolun Bursa’da, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir tarafında ise Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı Binali Yıldırım ve Vali Ersin Yazıcı’nın katılımıyla açılışı yapıldı.
Bursa’da bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, otoyolun Balıkesir gişelerinde bulunan eski Başbakan Binali Yıldırım’a bağlanarak ortak açılış gerçekleştirdi.

Eski Başbakan Binali Yıldırım, Vali Ersin Yazıcı ve diğer konuklar otoyol açılışının Balıkesir bölümünü gerçekleştirdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.