İSMAİL OK; ULAŞIM ZAMLARI VİCDANSIZLIKTIR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

İSMAİL OK; ULAŞIM ZAMLARI VİCDANSIZLIKTIR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin öğrenci ulaşımına yaptığı son zamlara isyan etti. TBMM Genel Kurulunda zamları dile getiren İsmail OK ‘’öğrenci ulaşım ücretlerindeki zam tam anlamıyla vicdansızlıktır’’ dedi.

Balıkesir’de şehir içi toplu taşıma ücretlerine 1 Temmuz 2019 tarihinde geçerli olmak üzere yüzde 18 ile 24 arasında zam yapılmıştı. Belirlenen zamlı tarifeye göre Taksi Dolmuş sivil 2.90, öğrenci 2.15, Halk otobüsleri sivil 2.80, öğrenci 2 lira olurken Kampüs hattı ise sivil 3,5 öğrenci 3 lira olarak belirlenmiş ve bir çok tepkiyi de beraberinde getirmişti. Konu hakkında TBMM Genel Kurulunda söz alan İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK, Balıkesir’de yaşanan gelişmeleri üzülerek takip ettikleri ve yaşanan ekonomik kriz ile birlikte zamların halka daha büyük yaralar açacağını söyledi.

 

OK : “Öğrenciler istanbul’da 40 TL, Balıkesir’de 120 TL’ye Seyahat Ediyor”

Balıkesir’de toplu taşımada yapılan zamları İstanbul Büyükşehir Belediyesinin tarifeleri ile karşılaştıran İsmail OK, öğrencilerin İstanbul’da 1 ay boyunca sınırsız seyahat ettiği ve karşılında 40 TL ödediğini söylerken, Balıkesir’de yaşayan öğrencilerin sadece 20 gün olmak üzere sabah bir gidiş ve akşam bir dönüş olmak üzere 120 TL ödediğini ifade etti. Sözlerine devam eden OK ’’Balıkesir halkı bu uygulamaları hak etmiyor. İstanbul’da yaşayan genç ile Balıkesir’de yaşayan genç arasında ne tür bir fark var. Balıkesir Büyükşehir Belediyesini 5 yılda batırdılar. Batırdıkları belediyeyi gariban öğrencinin cebindeki harçlıklar ile düzlüğe çıkartmaya çalışıyorlar. Böyle hizmet, böyle belediyecilik olmaz’’ dedi.

OK : “Belediye Borçları Zamlar Ve İşçi Kıyımı İle Ödenmez”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin büyük bir borç batağı içerisinde olduğunu savunan Balıkesir Milletvekili İsmail OK ‘’Belediyeyi el birliği ile soyup soğana çevirdiler. Bu durumun sorumluları halen makamlarına oturuyor. Bazıları ise halen Balıkesir sokaklarında dolaşıyor. Belediyeyi ekonomik olarak bitirdiler. Şimdi gelinen noktada gariban öğrencinin cebine göz dikiyorlar. Diğer taraftan belediye çalışanlarını işten atarak belediyenin masraflarını kısacaklarını zannediyorlar. Öncelikle yeni kiraladığınız makam araçlarını bırakın, belediyeyi sömüren sözleşmeleri iptal edin’’dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.