İSKELE JANDARMA KARAKOLU HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

İSKELE JANDARMA KARAKOLU HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Vali Ersin Yazıcı Ayvalık Altınova Mahallesi Kumadası mevkiinde restore edilen İskele Jandarma Karakolu binasının açılışını gerçekleştirdi.

Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Balıkesir İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay, askeri erkan ve vatandaşların katıldığı açılış töreninde konuşan Ayvalık İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özay Dörttepe, “Karakolumuzun bulunduğu bölge Osmanlı döneminde Ayazment adıyla anılmaktaydı. Daha sonra Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, buranın adını Altınova olarak önermiş ve o tarihten günümüze adı Altınova olarak değişmiştir. İskele Jandarma Karakol Komutanlığı 1957 yılında Sahil Muhafaza Karakolu olarak görevine başlamıştır. 1990 yılından itibaren kıyı gözetleme görevine ilave olarak emniyet ve asayiş hizmetleri vermeye başlamıştır. 2013 yılında kapanan karakolumuz, üzerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmek için tekrar açılmaktadır.” diye konuştu.

GÜVENLİK VE ASAYİŞ HİZMETLERİ ÖNCELİKTİR
Törende yaptığı konuşmada karakol binasının hayırlara vesile olmasını dileyen Vali Ersin Yazıcı, “Bölgede jandarmanın varlığının insanlara verdiği güven bile huzuru temin etmeye yeterlidir diye düşünüyorum. Devletin halka hizmetlerinin başında güvenlik ve asayiş hizmetleri gelmektedir. İlimizin asayiş ve huzuruna mesai mefhumu gözetmeden hizmet sunan birimlerimizin, böylesine ferah ve modern binalarda görev yapması en büyük arzumuzdur.” dedi.

MİLLETİMİZİN BAHTI AÇIKTIR
Son olarak kürsüye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise, “Ülkemizi ele geçirmek için, bu bayrağı indirmek, toprakları işgal etmek için 200 yıldan bu yana Batı plan yapıyor. Batı bu ülkeyi tamamen yok etmek, yok etmek için plan üstüne plan yapıyor. Milletimiz gerçekten çok kahraman ve bunu 15 Temmuz’da da gösterdi. Allah’ın yardımıyla milletimizin bahtı açıktır. Merak etmeyin 2023 yılında Türkiye’yi ilk 10’a hep birlikte yükselteceğiz. Dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına gireceğiz. 2071’de, Malazgirt Zaferi’nin bininci yılında yeni doğacak çocuklar da Türkiye’yi büyük bir güç yapacaktır. Her zamankinden daha güçlüyüz. Dünyada hala kriz devam ediyor. Ordumuz, jandarmamız her zamankinden daha güçlü. Avrupa’da büyüme neredeyse sıfıra yaklaşırken, biz de yüzde 11.1 ile dünyada bir rekora imza attık. Bu Allah’ın yardımıyla oluyor. Bu mübarek cuma gününde Allah devletimizi, milletimiz korusun. Ülkemize göz dikenleri de perişan eylesin. Milletimizin bahtını açık eylesin. Bu duygularla bu karakolumuzun hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından, karakol binası bahçesinde fidan dikildi. Bakan Prof. Dr. Sayın Eroğlu ve beraberindekiler, binanın açılış kurdelesini İlçe Müftüsü Orhan Tosun’un okuduğu dualar eşliğinde kesti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.