İşçilerden Kiralık İşçi Tasarısına İmzalı Tepki | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

İşçilerden Kiralık İşçi Tasarısına İmzalı Tepki

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanlığı Cumhuriyet Meydanında Kiralık İşçi Tasarısına karşı imza kampanyası başlattı. 4 Mart 2016 tarihine kadar devam edecek imza kampanyasında 15 bin imzanın toplanması bekleniyor.
İmza kampanyasında konuşan Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İsmail Kayan “TBMM’ye gönderilen tasarıda, işverenin “kiralık işçiyi” istediği koşullarda çalıştırmasının yolu açılmakta ve çalışanın yasal güvenceleri ortadan kaldırılmaktadır” dedi.
Kayan “Avrupa Birliği ülkelerinde dahi sıkıntılı uygulamalara neden olan ve bu nedenle tartışılan kiralık işçilik düzenlemesi, Türkiye gibi çalışma hayatındaki kuralları henüz oturmamış bir ülkeye uygulandığında çok daha vahim sonuçlara yol açacaktır. Düzenleme, modern dünyanın adeta “paralı kölelik” sistemidir. Çalışanların her türlü yasal güvenceden koparıldığı bu sistem, çalışma hayatındaki dengelerin işçiler aleyhine ciddi bir biçimde bozulmasıyla sonuçlanacak ve çalışma barışını tehlikeye atacaktır” ifadesini kullandı.
Kayan devamında şunları söyledi “Petrol İş Sendikası olarak birçok çalışan için “mayınlı alanlar” oluşturacak “kiralık işçi” düzenlemesine karşı duracağımızı açıkça beyan ediyoruz. Çalışanlarımızın haklarının korunması mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz Kamuoyunu ve meclisteki siyasi partileri bilgilendirme çalışmalarımıza hız kazandıracağız. Hükümetin sosyal tarafların uyarı ve itirazlarını dikkate alacağını ve bu yanlıştan döneceğini umut ediyoruz”
İmza kampanyasına Genel-İş, Eğitim-Sen, Eğitim İş, Yol-İş, SES Sendikaları ve Vatan Partisi Bandırma İlçe Başkanlığı da destek verdi.

IMG_0592

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.