TATİL ZAMANI
foto-deniz1

İPEK YOLU SERGİSİ KARESİ’DE

Paylaş
 

Karesi Kültür ve Sanat Günleri ve 7. Uluslararası Ege Art Sanat Günleri kapsamında Ege Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Karesi Belediyesi ile Karesi Kent Konseyi işbirliğinde düzenlenen İpek Yolu Karma Sergisi Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde açıldı. 80’in üzerinde sanat eserinin yer aldığı sergiyi, sanatseverler 10 Kasım’a kadar ziyaret edebilecek.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çimen, Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin ve Karesi Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı’nın açılışını yaptığı sergide Türkiye’nin önde gelen sanat akademisyenlerinin 80’in üzerindeki eseri yer alıyor.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği serginin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Kerim Özdemir, “Böylesine önemli bir sergiye Balıkesir’in ev sahipliği yapmasından gurur duyuyoruz” derken Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin ise “Ege Art olarak Ege’nin kalbi olan bu güzel şehirde sergimizi açmaktan memnuniyet duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.