İNSAN KAYNAKLARI VE İSTİHDAM BULUŞMASI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

İNSAN KAYNAKLARI VE İSTİHDAM BULUŞMASI

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Balıkesir Valiliği tarafından Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlenen “5. Balıkesir İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı” açıldı.
Balıkesir’de iş arayanlarla işverenleri buluşturacak 5. Balıkesir İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarıyla birlikte istihdamda büyük bir gelişme sağlanması hedefleniyor.

ÖNEMLİ ÇÖZÜMLER ÜRETİLDİ
Gala Kültür ve Yaşam Merkezinde düzenlenen fuarın açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Fuarın açılış konuşmasını Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Nazım Balcı yaptı. Balcı’nın ardından Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir ve İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Kadri Kabak da birer konuşma yaptı.

İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Kadri Kabak, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük istihdam teşvik programını yürürlüğe soktuklarını belirtti.

Kabak, burada yaptığı konuşmada, son teşvik programıyla hem çalışmak isteyene hem de işletmelere önemli çözümler ürettiklerini söyledi.

GELECEĞE HAZIR OLALIM
Programda Vali Ersin Yazıcı da bir konuşma yaparak fuarın işçi ve işverenler açısından önemine vurgu yaptı.
Türkiye’nin güçlü bir şekilde emin adımlarla geleceğe doğru yürüdüğünü ifade eden Vali Yazıcı, “5.’si düzenlenen istihdam fuarında bir aradayız.  Burada bulunan herkes el birliğiyle gönül birliğiyle çalışma gayreti içerisinde olmaya devam edecektir. Bu yolda ilerliyoruz. Fuara katılım gösteren 58 firmayı da özellikle ilgi gösterdikleri için, duyarlı oldukları için hepinizin önünde tebrik ediyorum, kendilerine teşekkür ediyorum.  Türkiye yoluna devam edecek. Her işin merkezinde insan var. Ne yaparsak yapalım ne üretirsek üretelim her işin merkezinde insan var. Geleceğe hazır olalım, bilim çağına bilim dünyasına hazır olalım sevgili gençler lütfen öncelikle kendiniz sonra da bu millet için ne gerekiyorsa onu yapınız oyunu kuralına göre oynayınız, bilesiniz ki gereğini yaptığınızda sonuç her zaman olumlu ve sizin lehinize olur.”dedi.

İNSAN KAYNAKLARI VE İSTİHDAM BULUŞMASI
Nitelikli işçi arayan işverenlerle, iş arayan vatandaşların fuarda bir araya geleceğini kaydeden Vali Yazıcı, “İş edinmek, güzel bir iş edinmek istiyorsanız, kendinizi de o işe hazır hale getirmeniz gerekiyor. Aldığınız lise ve üniversite eğitimiyle birlikte bunun dışında ihtiyacınız varsa başka kurumlar tarafından sağlanan çeşitli takviye kursları ile yapmış olmanız gerekiyor. Herkes şunu biliyor. Ne iş yaparsınız sorusunun cevabı kesinlikle her işi yaparız değil. Günümüz itibariyle bugünkü koşullarda bir kişi ancak bir işi yapabilir. Hangi anlamda donanımı varsa kendisini o alanda öne sürüp ben bu işi yapabilirim demek durumundadır. Ben gençlerimizin bu bilinçle hareket ettiğini düşünüyorum. İstihdam fuarımız hepimize hayırlı olsun.”dedi.

FUARIN AÇILIŞ KURDELESİ KESİLDİ
Konuşmaların ardından Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Kadir Kabak ile diğer protokol üyeleri, fuarın açılış kurdelesi keserek, stantlarda incelemelerde bulundu.

2 GÜN AÇIK KALACAK
Çeşitli firmaların stantlar açtığı fuar, 2 gün açık kalacak.
Açılış törenine Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Kadir Kabak, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, oda başkanları, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, işverenler ve temsilcileri ile iş arayanlar ile üniversite öğrencileri katıldı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.