İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ GÜNLERİ BAŞLIYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ GÜNLERİ BAŞLIYOR

Paylaş
 

Biga Belediyesi’nin Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası ve Biga Ticaret Borsası ile birlikte bu yıl 3’üncüsünü gerçekleştireceği Biga İndirimli Alışveriş Günleri 21 Aralık Perşembe günü başlayacak. Aynı gün açılış töreni Kasaplar Sokak’ta saat 12:30’da başlayacak. Açılışta bereket helvası dağıtılacak.

23 Aralık Cumartesi günü Şenay Akay ve Hasan Yalnızoğlu gibi tanınmış isimlerin de yer alacağı sokak defilesi saat 15:00’te Çan Caddesi’nde gerçekleşecek. Defilede Biga’daki alışveriş mağazalarından alınan ürünler sergilenecek. Yine Çan Caddesi’nde Grup Kafes 18:00’de, DJ Ercan 19:00’da, Ezgiler Türkoğlu ve Mutlu Biga Orkestrası ise 20:00’de konser verecekler.

24 Aralık Pazar günü ise Çan Caddesi’nde 18:00’de Grup Pis 7’li, 19:00’da Yüksel Arslan ve saat 20:00’de ise Yusuf Güney konseri ile Biga İndirimli Alışveriş Günleri sona erecek.

Ahşap evler, masal bahçeleri ile dikkat çeken Biga İndirimli Alışveriş Günleri’nde sokaklara sobalar kurulacak. Sobalarda kestane nostaljisi yaşanacak. 23-24 Aralık tarihlerinde Ali Doğan Sokak’ta çocuk etkinlikleri yapılacak. Ahşap evlerde eğlenceli oyunlar oynanacak ve çeşitli hediyeler dağıtılacak. Ahşap evler; Biga Ticaret Merkezi içinde, Hamdi Bey Meydanı’nda, Ali Doğan Sokak’ta, Balıkpazarı Meydanı’nda, 3 Nolu Sağlık Ocağı yanında, Şirin Sokak’ta, 1 Nolu Sağlık Ocağı yanında, Kapalı Çarşı önünde, Cumhuriyet Meydanı’nda, Alişdede Camii önünde, Hasan Özden Sokak’ta ahşap evler kurulacak. ‘İndirimli günler burada’ yazan afişlerin olduğu esnaflarda ise Biga İndirimli Alışveriş Günleri’ne özel indirimler olacak.

Bu yıl etkinliklerde çok sayıda Bigalı yerel sanatçı, sokak çalgıcısı, animatör de yer alacak. 4 gün sürecek etkinliklerde hem Biga Belediyesi hem de sivil toplum kuruluşlarının birlikte çalışması da dikkat çekiyor. Ortak akılla ortaya çıkan bu etkinlikle hem Bigalıların hoş zaman geçirmeleri, hem de kampanyalarıyla indirimli alışveriş heyecanına ortak olan esnafın maddi kazanç elde etmesi hedefleniyor.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.