İlk ders laiklik olacak | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

İlk ders laiklik olacak

Paylaş
 

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Bandırma Şube Başkanı Kadir Taylan, 3 Mart 1924 Tevhidi Tedrisat (Öğrenimin Birleştirilmesi) kanunun yıl dönümünde, tüm okullarda ilk ders saatinde ‘laiklik’ konusunun anlatılacağını söyledi.
Eğitim-İş’in laiklik ilkesinin korunmasına büyük önem verdiğini kaydeden Taylan, kişilerin inanç ve vicdan özgürlüklerini savunurken, dini inanç ve kanaatlerinden dolayı kınanmalarını ya da baskı altına alınmalarını da kabul etmediklerini ifade etti. Eğitim-İş olarak ülkede yaşayan herkesin çağdaş, bilimsel, laik, demokratik, eşit, parasız ve nitelikli eğitim hakkı olduğunu savunduklarının altını çizen Taylan, bu hakkın yaşama geçirilmesi için mücadele ettiklerini anlattı.
Taylan: “Bu amaçla, AKP iktidarının bilimsel, laik, ulusal ve demokratik eğitimi tasfiye etme girişimlerine karşı başta Eğitim-İş üyesi öğretmenler olmak üzere tüm öğretmenler; 3 Devrim Yasası’nın Kabulünün 92. Yıldönümü olan 3 Mart 2016 tarihinde, Eğitim-İş tarafından hazırlanan ders planı dahilinde ülke genelinde tüm okullarda ilk ders saatinde ‘laiklik’ konusunu anlatacaklardır” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.