İlçe Müftüsü Eser´den Mevlid Kandili mesajı | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

İlçe Müftüsü Eser´den Mevlid Kandili mesajı

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (SAV) doğduğu mübarek gün olarak kabul edilen Mevlit Kandili, Rebiüevvel Ayının on ikinci gecesi yani 22 Aralık günü eda edilecek.
Erdek İlçe Müftüsü Adem Eser, yarın kutlanacak olan Mevlid Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Peygamberimizin doğum gününü yaşamak onu düşünmeye fırsat vermesini sağlar. Onun düşünülmesi mirasının hatırlanmasını sağlayacaktır. O miras elimizde, evimizde ve gönlümüzdeki Kur´andır.” dedi.

Eser, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: “Yaşadığı, ahlakı, mücadelesi hep Kur´an değilmiydi? Sözlerin en güzeli, insanların kurtuluşu ve hayatın tadı ve lezzeti…Kur´an ahlakı yaşanılması ve öğretilerek yayılması gerekir. Yanlışlar Kur´anla düzeltilmeli, dualar paylaşılmalı, erdemli toplumlar Kur´anla oluşturulmalıdır. Kur´an Hz. Peygamberin bıraktığı en büyük mirastır. Bu miras sadece güzel sesli hafızların okuyuşundan ibaret olursa, insanlık bir şey kazanamaz. O okunur, emirleri yapılır, yasaklarından kaçınılırsa, insanlık arasındaki kavga şiddet bırakılır. Kin, öfke ve haset terk edilir. Herkes hayatı veren ve hesabını alacak olan Allah´ı düşünerek işini yapar, sorumluluğunu kazanırsa işte öyle bir hayat peygamberin hayatı olur öyle peygamberin ümmeti olunur, huzurlu ve mutlu insanlık böylece doğar. Peygamberin doğumu bunların hatırlanması demektir. O doğumla insanlık edebi, ahlakı saygıyı ve sevgiyi öğrendi. Onun hatırlanması ile de bu güzel erdemler çoğalacaktır. Böylece doğumunun 1437. Yıl dönümünü kutladığımız peygamberimizi hayat boyu yaşatmış olacağız. Nice doğum yıllarını beraber yaşamak dileği ile saygılar sunarım.”
Haber : Tuncay Ertan/yenierdekgazetesi

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.