İlçe Gıda Tarım Müdürlüğü Okul Kantinlerini Denetledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdek İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, ilçedeki okul kantinlerinin denetimlerini tamamladı.
İlçemiz okullarında faaliyet gösteren kantinleri denetleyen İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, son olarak Erdek 18 Eylül Ortaokulu kantinine yaptığı denetimle tüm okul kantinlerinin denetimlerini tamamlamış oldu. Denetimlerde, ürünlerin işletme kayıt numaralarının bulunup bulunmadığına, ürünlerin son tüketim tarihlerine, kantin personelinin hijyen belgelerinin bulunup bulunmadığına bakılıyor.
Ayrıca kantinlerde 2007 yılında satışı yasaklanan patates kızartması, gazlı içecekler (Kola vb.), gözleme, cips gibi ürünlerin yanı sıra çikolata, gofret ve şekerlemeler de satışı yasak olan ürünler kapsamına eklendi. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından alınan satışı yasak ürünlerin kantinlerde satışı yapılıp yapılmadığına dikkat eden denetim ekipleri, ayrıca bakanlıkların kantinlerde satışını istediği kuru meyve, kuru yemiş, yoğurt ve taze sıkılmış meyve sularının satışı konusunda önerilerde bulunuyor.
Kantinleri denetleyen İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, aynı zamanda okul binalarına yakın olan bakkal işletmelerini de denetleyerek aynı kontrolleri bu işletmelere de uyguluyor. Haber : Taygun Ertan/yenierdekgazetesi

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Altıeylül Kent Konseyi kuruldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlçe Gıda Tarım Müdürlüğü Okul Kantinlerini Denetledi

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x