İdare Avukatı | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

İdare Avukatı

Paylaş
 
google haberlerde takip et

İnsanların, bir araya gelerek oluşturdukları toplum içinde bazı ihtiyaçların karşılanması zorunludur. Bu ihtiyaçlar temel insani ihtiyaçlardan oluşmakla birlikte genellikle bir temel etrafında şekillenmesi gerekli olan hususlardır. Adalet, güvenlik, sağlık, eğitim ve ekonomi gibi farklı ihtiyaçlar olarak belirtebileceğimiz bu hususları, insanların kendi başlarını sağlayabilmeleri mümkün olamamaktadır. Bunun için bu ihtiyaçların karşılanması ve herkesin bu ihtiyaçlar çerçevesinde yaşamlarına devam etmeleri adına “devlet” ismini verdiğimiz yapının olması gerekmektedir.

Devlet, insanların toplum olarak bir araya yaşamalarını kolaylaştıran ve karşılıklı ilişkilerini düzenleyen bir irade olarak düşünülebilir. Devlet, toplumsal hayatı düzenleyip çeşitli müdahalelerde bulunur. Burada gerçekleştirilen müdahale iradesine, genel olarak idare adı verilmektedir.

İdareler, işlem ve eylemlerini ortaya koyabilmek adına anayasa, kanunlar ve diğer alt mevzuatlardan aldıkları yetkilerini ve sorumluluklarını kullanmaktadır. Burada ki söz konusu makamların kamu gücünü de kullanmalarıyla birlikte idare işlevine yönelik olarak tesis etmiş oldukları idare hukuku alanında sonuç doğuran hukuki işlemlere ise “idari işlem” ismi kullanılmaktadır. Bununla birlikte “idare” kavramını kendiliğinden ortaya koyduğu, sonuç doğuran eylemlerine de “idari eylem” ismi kullanılmaktadır. Ayrıca idarenin sorumluluklarını ve eylemlerini, aynı zamanda bu sorumluluk ve eylemlere karşı gidilebilmesi mümkün olan yargı kolunu konu edinen hukuk dalına ise “idare hukuku” ismi kullanılmaktadır.

Ankara İdare Avukatı

İdare avukatı, idare hukuku alanında uzmanlaşan ve bu alanda yaptığı çalışmalarla ön plana çıkan avukatlara verilen isimdir. Özellikle Ankara’da bulunan insanların idare avukatı ihtiyaçlarının daha fazla olduğu bilinmektedir. Bu noktada TahancıHukuk Bürosu olarak sizlere deneyimli idare avukatı arkadaşlarımızla hizmet vermekteyiz.

İdare hukuku, oldukça karmaşık bir yapı olmakla birlikte aynı zamanda bu alanda savunma yapacak olan avukatlarında gerekli olan deneyime sahip olmaları gerekmektedir. Yeterince deneyimi olmayan ya da farklı alanlarda deneyimi olmasına rağmen idare hukuku ile ilgili çok fazla çalışma yapmamış olan bir avukat, bu tür davalara bakabiliyor olsa da başarılı sonuç alabilmesi oldukça zordur. Bu alanda başarılı sonuç elde edebilmek için, alanında uzmanlaşmış olan ve aldığı birçok davayı başarılı bir şekilde neticelendiren idare avukatlarıyla çalışılması oldukça önemlidir.

Ankara’da Memur Davalarına Bakan Avukatlar

Memur davalarına bakan avukatlar ankara genelinde oldukça fazla rağbet görmektedir. Bu konuda Tahancı Hukuk Bürosu olarak sizlere destek vermekle birlikte aynı zamanda bu alanda deneyimli olan arkadaşlarımızla çalışma fırsatı sunuyoruz. Memur davaları, kişinin hem şuanda bulunduğu durum hem de geleceği ile alakalı oldukça önemli durumların ortaya çıkması hususunda oldukça etkili olacağından dolayı çok büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı bu alanda gerekli deneyimi elde etmiş olan bir avukatla çalışmak gerekmektedir.

Tahancı Hukuk Bürosu olarak bizimle çalışmaya karar vermeniz halinde gerekli olan tüm araştırmaları yaparak, davanızla ilgili olarak çalışma yapacak en uygun avukatın çalışmasını sağlıyoruz. Bu sayede davanın sorunsuz bir şekilde sona ermesini de garanti altına almış olacaksınız. Ayrıca sadece bu tür davalarla ilgili olarak değil özellikle son dönemde çok fazla konusu olan OHAL komisyonu ile ilgili olarak da gerekli yardımı talep edebilirsiniz. Başta ohal komisyonu red kararına itiraz dilekçesi örneği olmak üzere çeşitli konularda destek alarak adımlarınızı daha sağlam atabilir ve karşılaştığınız davanın, lehinize sonuçlanması adına önemli bir karar almış olursunuz. Bu noktada Tahancı Hukuk Bürosu olarak biz, üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazır olmakla birlikte sizin için önemli olan tüm detayları inceleyerek sonuca gitme yolunda adımlarımızı atıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Kurban Bayramında Bu Hatalardan Kaçının başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.