İBADETHANELERİMİZİ DESTEKLİYORUZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

İBADETHANELERİMİZİ DESTEKLİYORUZ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden beri Bandırmamız için çalışıyoruz.  Bir taraftan rutin işlerimizi yürütüyor, diğer taraftan da projelerimizi hayata geçiyoruz. Diğer taraftan da hizmet alanımız dışında olan ancak halkımızın faydasına olacak bazı destekleri sürdürüyoruz.

 

Bildiğiniz gibi okullar Milli Eğitim Bakanlığı’na, Hastane ve sağlık ocakları Sağlık Bakanlığı’na ve camiler de Diyanet İşleri Başkanlığına bağlıdır. Ancak Bandırmamız sınırları içinde yer alan  bu kurumlarımızın talebine kayıtsız kalamıyoruz.

 

Okullarımızın projeksiyon ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bahçe düzenlemeleri taleplerine cevap veriyoruz. Şehit Bedir Karabıyık Okulumuzun bahçesini asfaltlamamızı istemişlerdi. Hentbol takımı kurmak istiyorlardı. Biz de diğer okullarımız gibi onun da bahçesini asfaltladık ve çizgiler de yardımcı olduk. Şimdi bu okulumuzun takımı Bandırmaspor arması altında 1. Lig’de forma giyiyor.

 

Görev alanımız dışında olan ancak, bizden destek isteyen ibadethanelerin isteklerine de kayıtsız kalmıyoruz. İmkanlarımız ölçüsünde her türlü desteği veriyoruz. Camilerimiz özellikle bizden bahçe düzenlemesinde destek istiyorlar. Biz de bu taleplere karşılık veriyoruz.

 

Elektrik kontağından çıkan yangınla kullanılmaz hale gelen Misakça Camimize desteğimiz sürüyor. Doğa Mahallemizde yapılan Camimizi destekledik. Bereketli Mahallemizdeki Camimizin bahçe düzenlemesini yaptık.

 

Muradiye Camii, Eski 100.Yıl Camii, Ayyıldız Camii, Yunus Emre Camii, Valide Camii,  Tekelevler Camii, Cem Evi, Genç Osman Camii,   Dersaadet Camii ve Levent Camilerinde Cami bahçe düzenlemesi, parke döşenmesi, kadın erkek ve engelli tuvaletlerinin yapımı, çatı onarımını yaptık. her zaman ibadethanelerimizin ihtiyaçlarını gidermeye, fiziksel yaralarını sarmaya çalıştık.

 

Geçtiğimiz günlerde açılışını gerçekleştirdiğimiz Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam Alanımızda da hem kadınlar hem de erkekler için mescit yaptık. Yaz aylarında bitirmeyi planladığımız Hobi Bahçeleri Projemizde de yine hem kadın hem de erkek mescidi yapıyoruz.

 

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da talepler doğrultusunda ve imkanlar ölçüsünde diğer kurumlarımızı desteklemeye devam edeceğiz.

Kaynak : bandirma-bld

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.