foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

HÜRRİYET İLKÖĞRETİM OKULU BİR İLKE İMZA ATTI

okul-seçimleri-630x378
Paylaş
 

Okulda sınıf meclis temsilciliği seçimleri elektronik ortamda gerçekleşti. Başarılı geçen seçimde adayların aldıkları oy oranları ve grafikleri de saniye saniye ekrana yansıtılarak öğrencilere gösterildi.
Hürriyet İlköğretim Okulu Müdürlüğü’nün geliştirdiği yazılım sayesinde elektronik seçim Bandırma’da ilk defa yapıldı.
Okul web sitesinde oluşturulan e-¬seçim modülü sayesinde öğrenciler sandık yerine elektronik ortamda oy kullanarak seçimini yaptı. Seçim öncesi adaylar, okul web sitesinde oluşturulan e¬-seçim modülünden adaylıklarını ilan edip, propaganda yaptı. Her sınıfın adayını belirlemesinden sonra ise öğrenciler merakla sınıf meclis temsilciliği seçim sonucunu bekledi. Seçimlerde 19 sınıfta öğrenim gören toplam 400 öğrenci oy kullandı.
Öğrencilerin mükerrer oy kullanmasını engellemek için özel formül geliştirildi. Kimlik numarası ve okul numaraları kullanılarak oluşturulan kütük numarası ile öğrencilerin oy pusulası oluşturuldu. Oluşturulan pusulalar tutanakla teslim edildi. Pusulaları teslim alan öğrenci seçmenler, bilgisayar laboratuvarına gruplar halinde girerek elektronik ortamda oy kullandı.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.