HÜRRİYET İLKÖĞRETİM OKULU BİR İLKE İMZA ATTI - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

HÜRRİYET İLKÖĞRETİM OKULU BİR İLKE İMZA ATTI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Okulda sınıf meclis temsilciliği seçimleri elektronik ortamda gerçekleşti. Başarılı geçen seçimde adayların aldıkları oy oranları ve grafikleri de saniye saniye ekrana yansıtılarak öğrencilere gösterildi.
Hürriyet İlköğretim Okulu Müdürlüğü’nün geliştirdiği yazılım sayesinde elektronik seçim Bandırma’da ilk defa yapıldı.
Okul web sitesinde oluşturulan e-¬seçim modülü sayesinde öğrenciler sandık yerine elektronik ortamda oy kullanarak seçimini yaptı. Seçim öncesi adaylar, okul web sitesinde oluşturulan e¬-seçim modülünden adaylıklarını ilan edip, propaganda yaptı. Her sınıfın adayını belirlemesinden sonra ise öğrenciler merakla sınıf meclis temsilciliği seçim sonucunu bekledi. Seçimlerde 19 sınıfta öğrenim gören toplam 400 öğrenci oy kullandı.
Öğrencilerin mükerrer oy kullanmasını engellemek için özel formül geliştirildi. Kimlik numarası ve okul numaraları kullanılarak oluşturulan kütük numarası ile öğrencilerin oy pusulası oluşturuldu. Oluşturulan pusulalar tutanakla teslim edildi. Pusulaları teslim alan öğrenci seçmenler, bilgisayar laboratuvarına gruplar halinde girerek elektronik ortamda oy kullandı.

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.