Hortum Rekoru - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1
kutlu creative

Hortum Rekoru

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Hortum rekoru, iki farklı hortumun birbirine bağlanmasına yarayan aparata verilen addır. Boyutlarına ve kullanım alanlarına göre birçok çeşidi bulunur. Bu rekorların asıl amacı, kaynak görevi görmesidir. Hotumun içerisinden geçecek olan malzemenin, akma veya sızma benzeri sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla üretilmiştir. Rekor kullanılarak bağlanan hortum, birden fazla olsa da kullanım esnasında tekmiş gibi güvenle kullanılabilir. Sanayi, endüstri, tarım benzeri faaliyet alanlarında kullanılan bu rekorların asıl kullanım yerleri tesisat sistemleridir. Hortum türüne göre değişkenlik gösterirler.

Hortum Rekoru Çeşitleri

Hortum rekoru ya da diğer bir adıyla hidrolik rekorlar temelde iki ana gruba ayrılır. Bu gruplar; bağlantı tipine göre hidrolik rekorlar ve diş tipine göre hidrolik rekorlar şeklinde isimlendirilir. Bu şekilde iki başlık altında üretilmesinin sebebi, hangi sektörde kullanılacağı, bağlanma şekli ve işlevi, kullanım süresi, kullanım yüzeyi ve kullanım amacına bağlı değişkenliklerin bulunmasıdır.

Tesisat işlerinde kullanılan bu rekorlar, tek parça gibi dursalar da birçok parçanın bir araya gelmesinden oluşmuştur. Rekor kullanılarak bağlanan hortumlarda boruların kıvrılmasına ve döndürülmesine gerek kalmaz. Bu sayede kayıp ve ölü parçalar meydana gelmemiş olur.

Bağlantı Tipine Göre Hidrolik Rekorlar

Bu tipte yer alan rekorlar 7 çeşitten oluşur. Kaynaklı rekorlar, çek valfleri ve manometre rekorları bunlardan bazılarıdır. Bağlantı kurulacak botu tiplerine göre 7 sınıfa ayrılmıştır. Bu grupta yer lan rekorlar, hidroliktir ve paslanmaz malzemeden üretilmiştir. Bağlantı ve dişli grubuna ek olarak; vidalı rekor, paslanmaz rekor, sarı rekor vs. gibi sınıflara da ayırmak mümkündür.

Dişli Tipine Göre Hidrolik Rekorlar

Hortum rekoru türleri; NPT dişliler, BSPP dişliler, metrik dişliler, BSPT dişliler ve son olarak UNF dişlilerdir. İhtiyaca yönelik farklı dişli türlerinde üretilen rekorları satın almadan önce iki kategori üzerinden değerlendirebilirsiniz. Bu sayede hortum tipine en uygun olanı ve kullanılacak alana uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz. Çeşidini belirlediğiniz rekorları satın almak için https://www.sanayiden.com/hortum-rekoru adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu site üzerinden alışveriş yapmak için, arama butonuna istediğiniz ürünün adını yazın ve çıkan sonuçları açın. Dilediğiniz rekoru satın almak için ilanda yer alan iletişim numarasını aramanız yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Askılı Bluz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.