foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

HİÇBİR ZAMAN UNUTULMAYACAKLAR

ERSİN YAZICI
Paylaş
 
19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Balıkesir’de resmi tören düzenlendi.
19 Eylül Gaziler Günü ilimizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.
Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ünvanı ile Mareşal Rütbesinin 96. yıl dönümü ve 19 Eylül Gaziler Gününü kutlamak amacıyla Atatürk Anıtına Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı A. Hulusi Karakuz sırasıyla çelenk koydular.

SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI
Törende; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kahraman Gazilerimiz ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak göndere bayrak çekildi.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şube Başkanı Ali Hulusi Karakuz’un günün anlam ve önemi ile ilgili konuşması ile tören sona erdi.
Törene Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra; İl Garnizon ve 9.Ana Jet Üs Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Murat Kınay, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şube Başkanı A.Hulusi Karakuz, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı Haydar Filiz, askeri ve mülki erkân ile gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.