foto-deniz1

HİÇ KİMSEYE MUHTAÇ OLMADAN BİZ ÜRETELİM

4
Paylaş
 
Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) iştiraki İŞBİR Elektrik Sanayi A.Ş. ile Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında arsa tahsisine ilişkin sözleşme törenle imzalandı.
Balıkesir Sanayi Odasında (BSO) düzenlenen törene Vali Ersin Yazıcı, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, BSO Başkanı İsmail Uğur, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdür Vekili Sadık Piyade, İŞBİR Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Cumali Çetinkaya ve oda üyeleri katıldı.
BUGÜN GURUR GÜNÜMÜZ
Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, törende yaptığı konuşmada, ” Bugün gurur günümüz, İŞBİR’e Balıkesir OSB’de yer tahsis ettiğimiz için gururluyuz. Bölgemize yakın zamanda savunma sanayi ile ilgili bir kümelenme yapma niyetimiz var.” dedi.
MİLLETİN BAĞIŞLARIYLA VAR OLAN KURULUŞ
TSKGV Genel Müdür Vekili Piyade ise, 40 yaşına basan İŞBİR’in, tamamıyla milletin bağışlarıyla var olan 6 kuruluştan biri olduğunu belirterek, milli savunma sanayisini güçlendirmeyi amaçladıklarını kaydetti.
UYGUN KOŞULLARDA ÜRETİM ORTAMI HAZIRLAMAKTAYIZ
Türkiye’nin 2023 yılı hedefleri arasında yer alan dünyada en iyi 10 ekonomiden biri olabilmek için her şeyden önce üretim yapması gerektiğini ifade eden Vali Yazıcı ise, ” Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi olarak sanayicimizin bir düzen içerisinde üretim yapması ve faaliyetlerini sürdürmesi altyapı ihtiyaçlarını karşılayarak uygun koşullarda üretim ortamı hazırlamaktayız. “dedi.
EN SEVDİĞİM KÜRSÜ BALIKESİR OSB KÜRSÜSÜ
Vali Yazıcı, bu salonda bu kürsüye her çıktığında bir fabrikanın temelinin atılması için gereken evraklara imza attığını ifade ederek, şöyle konuştu:
“Bu nedenle en sevdiğim kürsü Balıkesir OSB kürsüsü. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı bugün önemini çok iyi anladığımız bir işi yıllar önce gerçekleştirmiş. Savunma sanayi bulunduğumuz jeopolitik konumdan dolayı önemsememiz gereken, kimseye muhtaç olmadan kendi kendimize yetmemiz gereken bir alan. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak şunu istiyorum, savunmayla ilgili en küçük cıvatayı bile hiç kimseye muhtaç olmadan biz üretelim. Türk insanının buna kabiliyeti yeterli. Ben İŞBİR’in OSB’mizi güzelleştireceğini, başka sektörlere de önderlik edeceğini düşünüyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının başka firmalarının da burada yatırım yapması dileğiyle hayırlı olsun diyorum.”dedi.

Bir önceki yazımız olan SEDEF EGZAMA HASTALIĞINA MUCİZE ÇÖZÜM SAĞLIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.