HER ZAMAN BALIKESİR'İN TALEPLERİNE OLUMLU BAKTIK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

HER ZAMAN BALIKESİR’İN TALEPLERİNE OLUMLU BAKTIK

Paylaş
 
Çeşitli programlara katılmak üzere Balıkesir’e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak,  Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Vali Yardımcıları Mehmet Suphi Olcay, Şükrü Kara, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay ve diğer ilgililer tarafından Valilik önünde karşılanan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, ziyarette ilk olarak Valilik Şeref Defterini imzaladı. Daha sonra Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, Vali Yazıcı ve beraberindekiler ile birlikte valilik makamına geçtiler.

Ziyaret sırasında Bakan Dr. Osman Aşkın Bak’a, ziyaretlerinin kendilerini şereflendirdiğini belirterek sözlerine başlayan Vali Yazıcı, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Sayın Osman Aşkın Bak’ın, programları dâhilinde Türkiye’yi Doyuran İl Balıkesir’e geldiğini, büyük bir nezaket örneği olarak Valiliğimize de ziyarette bulunduğunu, bu anlamda şahsı ve Balıkesirliler olarak teşekkürlerini arz etti.

DOĞAL GÜZELLİKLERİ İLE ZENGİN BİR YAPIYA SAHİPTİR
Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Osman Aşkın Bak’a Balıkesir’i anlatan Vali Yazıcı, “İlimiz, verimli toprakları, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri yönünden zengin bir yapıya sahiptir. Bu il kalıcı ya da geçici olarak gelen herkese kucak açmıştır. Gelenleri en büyük zenginlik unsuru olarak görmüştür. Turizm açısından şehrimizin; doğa turizmi, kültür ve tarih turizmi ile termal turizm alanlarında önemli potansiyele sahip olduğunu görüyoruz. Balıkesir ve ilçeleri termal kaynak zenginliğinin yanı sıra fiziksel ve kimyasal bileşimleri açısından ülkemizin üstün nitelikli şifalı suları arasında yer almaktadır. “dedi.

ADETA CENNETTEN BİR KÖŞE
Yeşilin ve mavinin en güzel tonlarını barındıran Balıkesir’in, adeta cennetten bir köşe olduğunu ifade eden Vali Yazıcı,” Balıkesir’in görülmeye değer muhteşem şelaleleri, yeşilin farklı tonlarını sunan Kaz Dağları ve her biri saklı birer hazine olan ormanları, keşfetmek ve unutulmaz bir deneyim yaşatmak için hazır! Balıkesir her mevsim bir başka güzellik sergiler. Kışın beyaz örtülere bürünen doğa, baharda ve yazda çiçeklerle donanır. Kültürel birikimi ile büyüleyici bir atmosfere sahip olan Balıkesir her mevsim görülmeye değer… Farklı bitkileri ile gastronomi meraklıları için de heyecan verici bir destinasyondur. Deniz ve güneşin muhteşem dansından biraz uzaklaşmak isterseniz de, Balıkesir, kitap olup tüm güzelliklerini anlatmaya hazır.” şeklinde konuştu.

ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER İÇİN BALIKESİRDEYİZ
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ise konuşmasında Gençlik ve Spor Bakanlığının Balıkesir’deki yatırımlarını yerinde görüp, değerlendirip ve geleceğe yönelik projeleri birlikte görüşmek ve çeşitli etkinliklere katılmak üzere Balıkesir’de bulunduğunu söyledi.

BALIKESİR SPORDA BAŞARILI BİR İL
Balıkesir’in sporda başarıları olan bir il olduğunu ifade eden Bakan Dr. Bak, “Balıkesirimiz için Valimiz, Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanımız ile gençlik ve spor için devam eden yatırımlar dışında neler yapabilirizi görüşeceğiz kendileriyle. Balıkesir büyüyüp gelişiyor. Spor salonlarıyla ilgili bazı talepler var onları da değerlendireceğiz. Her zaman Balıkesir’in taleplerine olumlu baktık. Bundan sonra da olumlu ve destekleyici olacağız. İnşallah hep beraber Balıkesir ve Balıkesir’in gençlerine hizmet edecek şekilde çalışmalarımızı gerçekleştiririz.” dedi.

SPOR VE GENÇLİK ÇOK ÖNEMLİ
Spor ve gençliğin çok önemli olduğunu ifade eden Bakan Dr. Bak, “Gençlerimizin ülkemizdeki gelişmelere ve değerlendirmelere katılımları çok önemli. Onlar için gençlik merkezleri, spor salonları, yüzme havuzları, sahalar yapıyoruz. Amatör spor kulüplerine destek veriyoruz. Balıkesir’e ciddi destekler veriyoruz ama dediğimiz gibi gözden geçirelim eksikler varsa onları giderelim istedik. Bazı tesislerimiz eskidi.  Onları yenilememiz lazım. Onların yerine daha iyilerini daha modernlerini yapmamız lazım. Türkiye Dünyada spora en fazla destek veren ve tesis yapan bir ülke.” diye konuştu.
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Balıkesir’deki diğer programlara katılmak üzere Valilikten ayrıldı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.