HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Çeşitli Yaş Guruplarından 10 Bin Vatandaşımız Bandırma Belediyesinin Kurslarından Faydalandı.

Toplumun her kesimini spor ve sanatla buluşturmak, her yaş grubundan insanın hayatına dokunmak amacıyla 2016 yılında hizmete açılan Harun Karacan Gençlik ve Spor Merkezi’nde binlerce insan kurslardan yararlanıyor.

Her sene farklı dallarda spor ve sanat kurslarını bünyesine katan Harun Karacan Gençlik ve Spor Merkezinde on beş farklı dalda kurs veriliyor.

Kentin büyük eksikliklerinden biri olan Spor ve Kültür merkezi ihtiyacını Belediye imkanları ile gidermeye çalıştıklarını belirten Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza; “Çağdaşlığın kenti Bandırma’mızda sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ediyoruz. Çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştiriyoruz. Eski belediye binamızı değerlendirmek ve işlevsel bir hale getirmek için binamızı restore ettik. Restorasyon çalışmalarının ardından bir katı Sivil Toplum Kuruluşlarına ve diğer katı da kurslara ev sahipliği yapan aktif bir yapıya dönüştü. Ayrıca Harun Karacan Gençlik ve Spor Merkezimizi de Bandırma’mızın çocuklarına, gençlerine ve kadınlarına hizmet verecek şekilde yapılandırdık. Harun Karacan Gençlik ve Spor Merkezimizin 21 Aralık 2016 tarihinde açılışını gerçekleştirdik” dedi.

Bu güne kadar on bin kişinin kurslardan yararlandığını ve mevcutta bin kişinin bu kurslardan yararlanmaya devam ettiğini belirten Mirza; “Vatandaşlarımızdan gelen istek ve talepler doğrultusunda kurslarımızın sayısı artarak devam etmektedir. Bu yıl ki kurslarımız; Resim, Keman, Ritim, Bağlama, Gitar, Pilates, Zumba, Step, Jimnastik, Zumba Kids, Bale, , Halk Oyunları Yetişkin, Halk Oyunları Çocuk, Satranç, Ahşap Yakma olarak 15 çeşittir. Ayrıca Harun Karacan Gençlik ve Spor Merkezi çalışmalarımız kapsamında her yıl Temmuz ve Ağustos aylarında çocuklarımızı sahile kurduğumuz portatif havuz ile yüzmeyi öğretiyoruz. Sahil şehri Bandırma’mızda profesyonel eğitmenler tarafından erken yaşta yüzme öğrenen çocuklarımız bir yandan da keyifli dakikalar geçirip sosyalleşiyor. Ayrıca Engelli çocuklarımıza da ayrıca yüzme kursu düzenleyerek onları da yaşamın içine katıyoruz. En kıymetlimiz çocuklarımızın her konuda eğitimli olmaları ve donanımlı olmaları en büyük hayalim.” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.