Daha sağlıklı olabilmek için piyasada satılan bir çok gıda takviyesi var. Ancak bunların içerisinde gerçekten işe yarar olanların başında balık yağı geliyor. Balık yağının kilo vermekten depresyona, hafızayı güçlendirmekten cilt güzelliğine kadar bir çok faydası bulunuyor. İşte her gün düzenli olarak balık yağı içmenin vücudunuzda yapacağı olumlu değişiklikler.

Kalp krizi riskini azaltır

Balık yağı içerisindeki omega-3 yağ asitleri sayesinde mükemmel kalp koruyucularıdır . Düzensiz kalp atışları için yararlıdırlar. Trigliserit seviyelerini düşürür, böylece kalp krizi ve inme riskini azaltır.

Hafızayı güçlendirir

Balık yağları optimal beyin fonksiyonu için gereklidir, çünkü omega-3 yağ asitleri hücre yapılarının temel taşlarıdır. Araştırmalar , balık yağının gerçekten hafızayı güçlendirdiğini göstermiştir.

Kilo vermenizi sağlar

Tabii ki egzersiz yapmadan ve sağlıklı beslenmeden kilo vermek imkansızdır, ancak diyetinize balık yağını eklerseniz kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Çünkü balık yağı iştahı azaltır ve vücuttaki yağlanmayı azaltır.

Mutlu eder

Serotonin ruh halinin iyileşmesi için önemli bir maddedir. Düzenli olarak balık yağı alımı, serotoninin daha iyi salınmasına yardımcı olur . Dolayısıyla ruh halinizi ve sosyal davranışınızlarınızı iyileştirir, karar verme sürecinizi hızlandırır ve genel olarak daha mutlu biri olmanıza yardımcı olur.

Cildi güzelleştirir

Omega-3 yağ asitleri hücre yenileme kabiliyeti sayesinde bozuk cilt hücrelerini tamir eder. Güçlü bir antienflamatuar etki yaratarak, kızarıklık ve tahrişi azaltır. Cilt güzelliğine büyük ölçüde katkıda bulunur