HER ALANDA BÜYÜK HEDEFLERİMİZ OLMALI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

HER ALANDA BÜYÜK HEDEFLERİMİZ OLMALI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Vali Ersin Yazıcı, Bandırma Enerjisa Doğalgaz Kombine Çevrim Enerji Santrali ve Yemtar Makina ve San. Tic. A.Ş.’yi ziyaret ederek incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.

Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar’ın da eşlik ettiği ziyarette Vali Yazıcı, hem işçilerin hem de işverenlerin talep ve beklentilerini yerinde dinlemek adına bir ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Vali Ersin Yazıcı’nın ilk ziyareti Yemtar Makina ve Sanayi Ticaret A.Ş.’ye oldu.
Vali Yazıcı ve beraberindekiler, fabrikanın ortaklarından Bahadır Çolak’tan detaylı bilgiler aldılar. Çolak, kapasiteleri, çalıştıkları şirket ve firmalar, işçi sayıları gibi birçok konu hakkında detaylı bilgiler aktardı. Vali Yazıcı işçilerle de sohbet ettikten sonra fabrikadan ayrıldı.
Vali Yazıcı daha sonra ise Bandırma Enerjisa Doğalgaz Kombine Çevrim Enerji Santralini ziyaret etti
Vali Ersin Yazıcı, deniz suyu soğutma sistemi ile Türkiye’nin en verimli, en esnek ve en çevreci santrallarından biri olan Bandırma Enerjisa Doğalgaz Kombine Çevrim Enerji Santralinde incelemelerde bulunarak Genel Müdür Yardımcısı İhsan Erbil Bayçöl’den çalışmalar ve santral hakkında bilgi aldı.

DİĞER YATIRIMLARA ÖRNEK OLSUN
Bu tür tesislerin diğer yatırımlara örnek olacağını belirten Vali Yazıcı, “Balıkesir, yalnızca doğalgaz kombine çevrim santrali ile değil, jeotermal ve rüzgâr enerjisi yatırımları ile Türkiye’nin enerji üssü diyebiliriz. Bandırma’da güzel işlerin yapıldığını gördüm. Bandırma, ülkemiz üretimine ve istihdamına önemli katkılar sağlayan bir ilçemiz. Firmalarımız da başarılı çalışmalar yapıyor. Üreticilerimiz kendilerini yenilemek ve geliştirmek için çaba gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

ÜRETİMİN TEMELİ MAKİNEDİR
Ülke olarak sanayide ilerlememiz adına potansiyelin var olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, “Ülkemizi kalkındırmak, ilimizi daha da gelişmiş hale getirmek ve istihdama katkı sağlamak ancak makine sektöründe ilerlemekle ve yüksek teknoloji ürünleri üretmekle mümkündür. Ülkemiz ve ilimizde makine sektöründe ilerleyebilecek bir potansiyel var. Yapılan çalışmalarla ilimiz makine üretim sektörü merkezi olma yönünde hızla ilerliyor. Türkiye’nin sanayileşmesi, kalkınması, büyümesi, her anlamda dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olması yolunda üreticilerimizin katkılarına inanıyoruz, onlara güveniyoruz. Balıkesir her bakımdan, tarımıyla, sanayisiyle ön planda olan bir şehir. Üretim olmadan kalkınmanın devamlılığının olması mümkün değil. Üretimin temeli makinedir. Girişimcilerimize bu konuda yatırım yapmaları çağrısında bulunuyorum. Tüm üreticilerimize, ekonomimize katkı sağlayan sanayicimize teşekkür ediyorum.”dedi.

ŞEHRİN TÜM DİNAMİKLERİ AYNI HEDEFE ODAKLANMALI
Sanayisiyle, ticaretiyle, sağlığıyla, eğitimiyle, sporuyla ve diğer tüm sektörleriyle birlikte Balıkesir’i daha yaşanılabilir hale getirmek için şehrin tüm dinamiklerinin aynı hedefe odaklanması gerektiğini ifade eden Vali Yazıcı, “Her alanda büyük hedeflerimiz olmalı. Önemli olan belirlediğimiz hedeflere koşar adımla gitmemizdir.” dedi.

KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK
Balıkesir’deki kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları ile sivil toplum kuruluşlarının birlik ve beraberlik içerisinde çalışması gerektiğine vurgu yapan Vali Yazıcı, Türkiye’nin her alanda başarılı olması için herkesin var gücüyle çalışmasının önemli olduğunu vurguladı.
Balıkesir’in ihracatını yükselten önemli sektörlerin olduğunu belirten Vali Yazıcı, bu sektörlerin şehrin hem sanayisini hem de ticaretini arttırdığını kaydetti.
Balıkesir’in daha çok kalkınması için her türlü çabayı gösteren sanayici ve işadamlarına kapılarının her zaman açık olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, Türkiye’nin ekonomik anlamdaki büyümesinin üretimle olacağına işaret etti.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.