HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLANDI

Paylaş
 

12 Mayıs hemşireler günü Bandırma Devlet Hastanesindeki etkinlik ile kutlandı. Hastanenin konferans salonunda yapılan törene ilçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, İlçe Sağlık Müdürü Başak Şen Ilgaz, Diş Hastanesi Başhekimi Halit Ağdacı, İlçe Müftüsü Süleyman Küçük, İlçe Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, İşkur Müdürü Emrullah Narin, AKP ilçe Başkanı Alp Bostancı ve çok sayıda davetli katıldı.

Hemşirelik , tarihi çok eskilere dayanan, temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceriler ile yoğrulmuş kutsal bir meslektir
Açılış konuşmasını yapan Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Muzaffer Şenveli yaptığı konuşmada;” Hemşirelik , tarihi çok eskilere dayanan, temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceriler ile yoğrulmuş kutsal bir meslektir. Tıp biliminin ilerlemesiyle hemşirelik, önemli aşamalar kaydetmiş, sağlık sistemlerinin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir. Hemşirelerimiz ülkemizin her köşesinde, köylerde ve kentlerde sağlık hizmetleri vermektedirler. Dünya’da ve ülkemizde nesillerin devamı için sağlık hizmetlerinin sağlanması ve gelişmesi için hemşirelerimiz sorumluluk bilinciyle vazifelerini en iyi şekilde yapmaktadırlar. Bu vesile ile 12 Mayıs hemşireler gününü kutlayarak, meslek hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

Hemşireliğin değişen toplumsal ihtiyaçlara cevap vermede köklü bir geçmişi vardır
Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Leylifer Soyuak yaptığı konuşmada;” Hemşirelik her yaştaki birey aile ve toplulukların sağlıklı veya hasta olarak bulundukları her yerde sağlığın geliştirilmesi, iyileştirilmesi, engelli olma, ölüm olayında bakımından sorumluyuz. Hasta ve güvenli çevrenin sağlanması, sağlık araştırmaları, sağlık politikalarına katılım, hasta bakımı, sağlık sistemlerinin yönetimi ve eğitim en önemli hemşirelik rollerimiz. Hemşireliğin değişen toplumsal ihtiyaçlara cevap vermede köklü bir geçmişi vardır. Hemşireler geçirdiğimiz son yüzyılda beklenen yaşam sürecinin arttırılması, bebek ve anne ölümlerini etkileyen risk faktörlerin azaltılması, sıtma, tüberküloz, çocuk felci gibi benzeri hastalıklardan etkilenen kişi sayısının azaltılması, HİV gibi yayılım hızının düşürülmesindeki başarılarda ön ayak olmuşlardır” dedi.

Son olarak Bandırma Devlet Hastanesinde yılın ebesi seçilen Recebiye Demir ve yılın hemşiresi seçilen Mesrure Cinüçen’e , emekliye ayrılan ebe ve hemşirelere teşekkür belgesi verildi. Son olarak çok uzun seneler boyunca Bandırma Devlet Hastanesinde Başhemşire olarak görev yaparak emekliye ayrılan Ayşe Tahire Kızılar Başhekim Muzaffer Şenveli tarafından ödüllendirildi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.