Haydi Gün Birlik Olma Günü!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkez üssü Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle birçok ilden yardım ve destekler sürüyor. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizin de etkilendiği deprem nedeniyle mağdur olan vatandaşlarımız izin yardım malzemeleri kabul alanı Balıkesir Birleşmiş Milletler 75. Yıl Gençlik Merkezi olarak belirlendi. Çok sayıda vatandaşımız yardımları Gençlik Merkezlerimize ulaştırmaya başladı. Gönüllü gençlerimiz ve gençlik liderlerimiz yardım malzemelerini tasnif ederek hazırladıkları paketleri afet bölgesine gönderilmek üzere yetkililere teslim ediyor.

Gençlik Merkezlerinde buluşan gönüllü gençler, depremin ardından kan ihtiyacını karşılamak üzere Kızılay Kan Merkezlerinde kan bağışında bulundu. Gün Birlik ve Beraberlik Günü diyerek başlatılan yardım kampanyasıyla, depremden etkilenen vatandaşlarımız için gıda ve malzeme desteği sağlamak için binlerce Balıkesirli seferber oldu.

Hazırlanan listede; eldiven, bere, mont, bot, çocuklar için kışlık giysi, tüplü katalitik soba, tüp, yatak, battaniye, powerbank, gıda kolisi (konserve), çocuk bezi, bebek maması, temizlik hijyen malzemeleri bulunuyor.

Balıkesirli vatandaşlar tarafından hazırlanan yardım malzemeleri, Balıkesir Birleşmiş Milletler 75. Yıl Gençlik Merkezinde toplanarak gönüllü gençler tarafından gıda, hijyen ve barınma ihtiyaçları olarak kolilere tasnifinin ardından deprem bölgelerine gönderilmek üzere hazır hale getiriliyor.

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, Birleşmiş Milletler 75. Yıl Gençlik Merkezini ziyaret ederek gönüllü gençlere destek oldu. İl Müdürü Özalp, hayırseverlerin kullanılmamış yardım malzemelerini bölgeye gönderilmek üzere Balıkesir 75. Yıl Gençlik Merkezine getirebilecekleri ifade ederek, “Binlerce vatandaş büyük bir duyarlılık örneği sergileyerek, depremzedeler için yardıma koştu. Vatandaşlar yanlarında getirdikleri battaniye, kışlık giyecek, yiyecek, ısıtıcı, ayakkabı ve benzeri eşyaları depremzedelere ulaştırılması için gönüllü gençlerimize teslim etti. Büyük emek ve çaba gösteren gençlerimize ve çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok ilimizde hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaşanan bu felaketi en az hasarla atlatmayı temenni ediyoruz.” dedi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ Bandırma Feribot Saatleri ve Fiyatları 2024 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Haydi Gün Birlik Olma Günü!

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x