HAYATINIZDAN KİTAP KOKUSUNU EKSİK ETMEYİN | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

HAYATINIZDAN KİTAP KOKUSUNU EKSİK ETMEYİN

Paylaş
 
Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, Balıkesir Valiliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Balıkesir Kitap Fuarı’nı ziyaret etti.
Bir birinden değerli yazar ve sanatçıların etkinlikleriyle, okurların büyük ilgisini çeken fuarı son olarak Vali Ersin Yazıcı ziyaret etti. Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ile birlikte fuarı ziyaret eden Vali Yazıcı, fuarda öğrencilerin olmasından büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.
Vali Ersin Yazıcı, yayın evlerinin hazırlamış olduğu stantları gezerek yayın evlerinin yöneticilerinden bilgi aldı.

Stantları tek tek gezen ve bilgi alan Vali Yazıcı, özellikle fuarı gezmeye gelen öğrencilerle yakından ilgilenerek onlarla kitaplar üzerine sohbet etti.
KİTAP OKUMAK BAMBAŞKA BİR DÜNYA
Kitap dostlarını ağırlayan Balıkesir Kitap Fuarı’nı ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Kitap okumayı hayatınızdan eksik etmeyin. Başucunuzda mutlaka bir kitap olsun. Kitap okumak bambaşka bir dünya benim için. Hayatınızdan kitap kokusunu eksik etmeyin. Kitap okuyan toplumlar gelişebilir. Ümit ediyorum buraya gelen vatandaşlarımız bol bol kitap alır ve okurlar. Ben de okumak üzere çeşitli kitaplar aldım. Öğrencilerimizin de bu tür fuarlara katılımını önemsiyor ve teşvik ediyoruz. Balıkesirlilerin yoğun ilgisine teşekkür ediyorum ama bunun çok daha fazlasını gerçekleştirebilecek kapasitemiz var. Önümüzdeki dönemlerde inşallah bunun çok daha üzerinde bir sayıyla, katılımcıyla bitiririz diye inanıyorum. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.
BALIKESİR’İN EN ÖNEMLİ KÜLTÜREL ETKİNLİĞİ
Vali Ersin Yazıcı, kitap fuarlarının yetişkinlerin olduğu kadar çocukların da okuma alışkanlığı kazanmasında çok önemli rol oynadığını dile getirerek; birçok yayınevinin katıldığı fuarda tüm kitapseverlerin mutlaka zevkine hitap eden kitaplar bulacağını, imza ve söyleşi günü gibi çeşitli etkinliklerin de düzenlendiği Kitap Fuarı’nın Balıkesir’in önemli kültürel etkinliklerinden biri olduğunu vurguladı.
TÜM VATANDAŞLARIMIZI OKUMAYA DAVET EDİYORUM
Kitap okuma alışkanlığının kazanılmasının gerek toplumsal gerekse bireysel anlamda çok önemli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Biz bu vesile ile bu örnek hareket ile Balıkesir genelinde kitap okuma alışkanlığının 7’den 77’ye bütün herkese yayılmasını amaçlıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı okumaya davet ediyorum. Kitap okumayı boş zaman aracı olarak da görmemek lazım. Kitap okumak için özel vakit ayırmak gerekiyor. Bu noktada milletimizin duyarlılığını arttırmak için özel bir gayret var. Bu yapılan organizasyon bir teşviktir. Vatandaşlarımıza kitap okuma alışkanlığının kazandırılması konusunda farkındalık oluşturmak istiyoruz.” dedi.
Fuar, 6 Mayıs’ta sona erecek.

Bir önceki yazımız olan SEDEF EGZAMA HASTALIĞINA MUCİZE ÇÖZÜM SAĞLIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.