foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

HAVUTÇA’DAN SAĞLIK BAKANLIĞI’NA SORU ÖNERGESİ

NAMIK-HAVUTÇA1
Paylaş
 

Bölgemizde yaşanan hava kirliliğinin halkın sağlığını tehdit ettiğini vurgulayan CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına verdiği yazılı soru önergesinden sonra şimdide konuyu Sağlık Bakanlığına taşıdı.

‘Halkın sağlıyla ilgili durumlarda yetkililerin gerekli önlemleri biran önce alması önem arz etmektedir’ diyen Havutça, Balıkesir’deki hava kirliliğiyle ilgili Sağlık Bakanlığının ne gibi önlemler aldığını sordu.

Konun peşini bırakmayan Havutça; son dönemlerde Balıkesir bölgesinde özellikle Erdek’te yaşanan hava kirliliğinin halkın sağlığını tehdit ettiğini, solunum yolları rahatsızlıkları nedeniyle hastanelere başvuran yurttaş sayısı ve yaş gruplarını da Sağlık Bakanına sordu.

Erdek’te yaşanan hava kirliliğinin insan sağlığını tehdit ettiğini vurgulayan Havutça, Sağlık Bakanlığının hava kirliliğinin yoğun olduğu bölgelerde bir eylem planının olup olmadığını da sordu.

Havutça, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun cevaplaması için verdiği yazılı soru önergesinde şu ayrıntılara yer verdi;

’’İçinde bulunduğumuz kış aylarında kirliliğin boyutlarının her geçen gün arttığı Erdek İlçemizde artan hava kirliliği tüm ilçe sakinlerimizin sağlığını olumsuz etkilemekte, özellikle sağlık problemleri olanları zor durumda bırakmaktadır.

Bu bağlamda;
1- Balıkesir merkez ve ilçelerde 2015 yılı Kasım ayı başından bu yana hastanelere, sağlık ocaklarına, semt polikliniklerine solunum yolları rahatsızlıkları nedeniyle başvuran yurttaş sayısı ve yaş grupları nedir?

2- Erdek başta olmak üzere Balıkesir bölgesinde yaşanan hava kirliliğinin solunum yolları rahatsızlıklarındaki artışa etkisi ne orandadır?  Sağlık Bakanlığı olarak hava kirliliğinin yoğun olduğu bölgelerde bir eylem planınız var mı?

 

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.