HAVUTÇA'DAN 18 MART MESAJI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

HAVUTÇA’DAN 18 MART MESAJI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

18 Mart Çanakkale Zaferi
Birinci Dünya Savaşı’nın en kritik aşamalarından Çanakkale Savaşları, siyasal ve askeri sonuçlarıyla, Türk Ulusu’nun yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiştir.
Dünya, Çanakkale’de Türk insanının kahramanlığına, cesaretine, onurlu direnişine tanıklık etmiştir.
Ülkemizin önemli badireler atlattığı şu günlerde, birliğimizin ve beraberliğimizin tarihteki en büyük örneğidir Çanakkale Zaferi. Emperyalist güçlere, ulusal birlik ve beraberlik içinde “dur” denilen bir zaferin 102’inci yılını kutluyor, 18 Mart’ın yıldönümünde, Şehitler Günü’nde bu vatan için gözünü kırpmadan canını veren kahramanlarımızı bir kez daha minnetle anıyoruz.
Çanakkale Savaşları, bir ulusun yazgısını ve tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı ve vatanı için kahramanlığını, cesaretini, onurlu direnişini gösteren tarihimizin en önemli destansı zaferidir. 18 Mart 1915’te kazanılan Deniz Zaferi, Çanakkale’yi denizden geçmeyi planlayan emperyalist güçlerin hüsranıyla sonuçlanmış, bu zafer askerlerimize ulusumuza büyük güç ve moral vermiş, direniş gücünü artırmıştır. Kahraman halkımızın elinde avucunda olmadan, yoktan var ettikleri imkanlarla dünyanın büyük güçlerini denizde bozguna uğratması, 25 Nisan 1915’te başlayan kara savaşlarında da zafere ulaşılmasının yolunu açmıştır.
Çanakkale Cephesi’nin komutanı Mustafa Kemal Atatürk’ün dehasıyla birleşen halkın bağımsızlık ve vatan sevgisi, birlik ve beraberliği, üstün bir başarıya ulaşmış; bu başarı, ulus olma bilinci yaratarak laik, demokratik, çağdaş ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına kadar uzanan onurlu bir süreci yaşatmıştır.
Türk Ulusu, şehitlerinin özverisini hiçbir zaman unutmayacaktır. Birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan şehitlerimiz her zaman gönlümüzde yaşayacaktır.

Ulusal bütünlüğümüze zarar verecek söylem ve eylemler asla amacına ulaşamayacaktır. Tekil devlet yapımıza saldıranlar, ortak tarihsel ve kültürel değerlerimizi vurgulamak yerine yapay ayrılıklar yaratmaya çalışanlar tarihin tozlu ve kara sayfalarında kaybolacaklardır. Türk Ulusu, şehitlerine verdiği şeref sözünün her zaman arkasında durarak tüm güçlüklerin üstesinden gelecektir.
Türk Ulusu şehitlerinin özverilerini hiçbir zaman unutmayacaktır. Birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan şehitlerimiz her zaman gönlümüzde yaşayacaktır.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Yüce Atatürk başta olmak üzere, yaşamını ülkesine adayan tüm kahramanlarımıza, geçmişi büyük zaferlerle dolu şanlı Ordumuza, yurdunu canından üstün bilen şehitlerimize ve gazilerimize sonsuz minnet duyuyor, en değerli varlıklarımız şehitlerimizi saygı, rahmet ve gönül borcuyla anıyorum…
Av. Namık HAVUTÇA
Balıkesir Milletvekili

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.