foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

HAVUTÇA, “TÜRK HALKIN ÖDEDİĞİ VERGİLER KİMLERE PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR!”

havutça
Paylaş
 

 

CHP Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a yapılan kömür yardımlarının hangi kriterlere göre belirlenip, nasıl dağıtıldığını sordu.

CHP’li Havutça, kömür yardımlarının adaletli yapılıp yapılmadığını, millet adına takipçisi olduklarını belirterek şu açıklamalarda bulundu;

“Geçtiğimiz aylarda Balıkesir bölgesinde yaptığımız incelemeler sonucu, dağıtılan kömür çuvallarında yaptığımız tespitlerde ortalama 10 kilogram eksik doldurulan kömür torbaları 25 kilogram yerine 15 kilogram olduğu tarafımca tespit edilip kamuoyuyla paylaşıldığı gibi konu Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı, Balıkesir Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ve Savcılığı da bildirildi.

Valiliğin tespitimiz üzerine yaptığı incelemelerde kömür torbalarında eksik dolumların yapıldığı resmiyet kazanmıştı. Üzülerek belirtmek isterim ki yaptığımız başvuru üzerine savcılık konuyla ilgili takipsizlik vererek yaptığımız suç duyurusunu reddetmişti. Ama herkesin şunu çok iyi bilmesi gerekir ki; Türk halkının ödediği vergilerin nerelere harcandığı ve kimlere peşkeş çekildiği noktasında milletin vekili olarak konun takipçisi olacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

HAVUTÇA; ‘’Bu tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemektir. Hükümet ve yandaşları olan bu şirketler, soğuk kış günlerinde derme çatma barakalarla, yoksul evlerinde ısınmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan bu kömürleri çalarak o insanları istismar edip Türk Halkının vergilerini kendilerine rant kapısı yapmışlardır. Yapılan çok büyük bir soygundur. Bu hırsızlığı yapanlar hesabını sormak bizim hem vicdani, hem de ahlaki görevimizdir” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan ÖZDEMİR: TÜRKİYE ÇAĞ ATLAYACAK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.