foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

HAVUTÇA ‘MAĞDURİYETİ GİDERİN’

Ayvalık
Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça Ayvalık’ta şiddetli yağış nedeniyle bazı ev ve işyerleriyle, tarımsal alanlar yaşanan su baskınlarından ötürü zarar gören vatandaşların zararlarının karşılanması noktasında hükümeti uyardı.

Ayvalık’ta 01.00 sıralarında başlayan ve şiddetini arttırarak 02.45’e kadar yağan yağmurun yarattığı su baskınları sonucu ilçe genelinde hayatın olumsuz etkilendiğini belirten Havutça, konuyla ilgili yaptığı yazlı açıklamada; Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde şiddetli yağış sonucu gerçekleşen su baskınlarıyla vatandaşın zarar gördüğünü, bu zararların kaymakamlık tarafından tespit edilmesiyle birlikte hükümetin gerekli müdahaleleri zamanında yaparak vatandaşın bu kış aylarında daha fazla mağduriyet yaşamaması gerektiğini vurguladı.
Son dönemlerde işsizlik oranlarının %12 lere çıktığını, ekonomik zorlukların yaşandığı ülkemizde doların son 6-7 ayda %40 artarak vatandaşımızı fakirleştirdiğini hatırlatan Havutça, sosyal devlet ilkesi gereği Ayvalık ilçemizde gerçekleşen su baskınları sonucu zarar gören vatandaşlarımıza gerekli yardımların yapılması ve bu mağduriyetlerin bir an önce giderilmesi gerektiğini vurguladı.
Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülmekte olan yeni anayasa çalışmaları sebebiyle Ankara’da olmak zorunda olduğunu belirten Havutça, konun takipçisi olduğunu belirterek; “Her ne kadarda Ankara’da olsam da bölgede yaşanan su baskınlarını yerinde inceleme fırsatım olmasa da buradan da gerekli takipleri yapmaktayım. Vatandaşlarımızın bu kış aylarında daha fazla mağduriyet yaşamaması adına hükümetin ilk önce bu mağduriyetleri gidermesi gerekir” dedi.

KAYNAK: İLK HABER

Bir önceki yazımız olan NİYET FUTBOLDU KISMET OKÇULUK OLDU başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.