HAVUTÇA: "550 MİLLETVEKİLİ ZAN ALTINDA BIRAKILMAMALIDIR!" | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

HAVUTÇA: ”550 MİLLETVEKİLİ ZAN ALTINDA BIRAKILMAMALIDIR!”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a milletvekillerinin haberleşme giderlerin kamuoyuna açıklanması için açık çağrıda bulundu.
Havutça, “Meclis Başkanı İsmail Kahraman 550 milletvekili zan altında bırakmamalıdır! Milletvekilleri bu konu yüzünden kendi seçim bölgelerinde birçok tepkiyle karşılaşmaktadır.”
CHP’li Havutça, son günlerde Meclis Başkanlığı Divanında görevli milletvekillerinin haberleşme giderlerinin kamuoyuna yansıması sonucu vatandaşların büyük tepkisini çeken olayın, Meclisteki birçok milletvekili zan altında bıraktığını, bölgelerindeki seçmenler tarafından da yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermesinden dolayı bu durma son verilmesi adına konunun Meclis Başkanlığı tarafından biran önce açığa kavuşturulması gerektiğini vurguladı.
Havutça yaptığı yazılı açıklamada: “Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın 550 milletvekilini kamuoyu nezdinde zan altında bırakmamak adına vekillerinin iletişim giderlerini kamuoyuna açıklamasının toplumun bu yöndeki kuşkularını ve şüphelerini gidermesi açısından gereklilik arz etmektedir.
Balıkesir Bölgemde sokakta esnafı ve halkı dolaşırken vatandaş tarafından, milletvekillerinin iletişim giderleri noktasında karşılaştığım haklı tepkilerin yazılı bir açıklamayla Meclis Başkanlığı tarafından giderilmesi elzem bir hal almıştır.
Toplumun gösterdiği haklı tepkilerin birçok milletvekilini zan altında bıraktığı şüphe götürmez bir gerçektir. Birçok milletvekili seçim bölgesinde vatandaşın iletişim giderleriyle ilgili tepkiyle karşılaşmakta, kendiyle ilgili açıklamalar yapmak zorunda kalmaktadır.
Bu açıklamanın resmi olarak Meclis Başkanlığı tarafından yapılması en doğru yol olarak görünmektedir. Türk Milleti adına Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman’nın gereken açıklamaları yaparak 550 milletvekilini zan altın bırakmayarak kamuoyunun da şüphelerini ortadan kaldırması gerekmektedir” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.