HAVRAN BELEDİYESİNDEN ENGELSİZ ULAŞIM

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediye Başkanı Emin Ersoy’un talimatı ile önceki yıllarda Havran Edremit arasında yolcu taşımada kullanılan otobüslerin bir tanesi engellilerin kullanabilmesi için özel olarak dizayn edildi.

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy dizayn edilen otobüsü inceledikten sonra konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Belediye olarak yaptığımız hizmetlerde engelli vatandaşlarımıza ayrı bir önem verdik. İlçe merkezi ve mahallelerimizde yeni yapılan veya onarımı yapılan kaldırımlara yollara engelli vatandaşlarımızın da kullanabilmesi için düzenlemeler yaptık. Bundan sonrada aynı hassasiyet ile çalışmalarımız devam edecektir. Bugün sağlıklı olabiliriz ancak yarının potansiyel engelli adayı olduğumuzu bilmeliyiz” dedi. Başkan Ersoy, otobüsde bulunan özel mekanizmalı engelli asansörü ve rampalar sayesinde fiziksel engelli vatandaşların da konforlu seyahat etmelerinin sağlandığını belirterek, şoförlere de araçlarda bulunan asansör ve rampaların kullanımı konusunda eğitimler verildiğini söyledi. Ersoy “Otobüs aynı anda 4 tekerlekli sandalye kapasiteli Havranlı engelli kardeşlerimiz evlerinden işlerine veya kent içinde gitmek istedikleri yerlere tek başlarına, özgür, güvenli ve konforlu şekilde seyahat edebilme imkanı bulacaklar” dedi.
Havran’da yaşayan yürüme engelli Hayrettin Balat isimli genç Babası Nedim Balat ile birlikte otobüse binerek Ayvalık İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğündeki resmi evrak işlemlerini tamamlayıp otobüs ile geri döndü.
Baba Nedim Balat Havran Belediyesinin engellilere yönelik çok büyük hizmet olduğunu belirterek. “İşte hizmet budur bugün oğlumla birlikte Ayvalık Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne resmi işlemler için gittik. Bundan sonra oğlum tek başına gidip gelecek anne baba olarak gözümüz arkada kalmayacak. Oğlum yardım almadan evinin önünde otobüse binerek gerek Ayvalık gerekse şehir içinde tek başına istediği yere gidip gele bilecek” dedi. Nedim Balat “Belediye Başkanımız Emin Ersoy’a otobüs ve personel tahsis ettiği için her zaman yanımızda olduğu şükranlarımı sunuyorum” dedi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Öğrencilerden sokak hayvanlarına yem desteği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HAVRAN BELEDİYESİNDEN ENGELSİZ ULAŞIM

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x