HAVA SOĞUDU, BALIK ZAMLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

HAVA SOĞUDU, BALIK ZAMLANDI

Paylaş
 

Son günlerde Marmara bölgesinde oluşan olumsuz hava koşulları Su ürünleri sektörüne fiyat artışı olarak etki etti.

Marmara Denizi’nde ki fırtınanın balık fiyatlarını olumsuz etkilediğini söyleyen Balıkesir Bölgesi Su Ürünleri Avcılık Birliği Başkanı Nihat Işık;

”Son 4 yılın en çok palamut gelen ilçeleri Bandırma ve Erdek’te, haldeki balık çeşitleri ve sandıklarda azalma görüldüğünü belirttti”

Açıklamalarına devam eden Işık, “Şiddetli poyraz nedeniyle Kapıdağ çevresinde avlanan büyük balıkçı tekneleri Erdek balıkçı barınağı ile Narlı ve İlhanlar balıkçı barınaklarına demir attılar. Diğer tekneler ise Tekirdağ ve Silivri’de fırtınanın dinmesini bekliyorlar. Pazartesi günü Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Bandırma Balık Hali’ne 2 bin çift Karadeniz, bin çift de yerli palamut geldi. Geçtiğimiz günlerde Karadeniz’den gelen palamutların toptan çift fiyatı 9 lira iken 13-14 liraya, 12 lira olan yerli palamudun çifti ise 18 liraya yükseldi. Düne kadar 5 liraya satılan palamut 10 liradan, 10 liraya satılan iri palamutlar da 15 liradan etiketlendi.”

Işık, az miktarda çıkan hamsinin kasasının 70 liradan 110 liraya, sardalyanın kasasının ise 40 liradan 50 liraya çıktığına işaret ederek, “Diğer balık fiyatları da fırtınadan nasibini alarak yükseldi.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Kadınlara Yönelik E-ticaret Sitesi Miss Ageless Açıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.