HASTANEDE TATBİKAT | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

HASTANEDE TATBİKAT

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Devlet Hastanesinde yapılan ve gerçeği aratmayan tatbikatta hastanenin genel cerrahi servisinde çıkan yangında hastalar itfaiye ve yangın merdivenleri kullanılarak tahliye edildi.

Senaryo gereği yangına Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ait 2 itfaiye müdahale etti. Hastalar ikinci kattan itfaiye erleri ve hastane personeli tarafından alınarak olay yerinde hazır bekletilen ambulansa alındı.

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Burhan Akman tatbikatla ilgili yaptığı açıklamada, “2016 yılının yangın tatbikatını bugün gerçekleştiriyoruz. Şu an yangın senaryosunda hastanenin ikinci kat genel cerrahisinde yangın var oradaki hastaları tahliye ediyoruz. Yürüyebilecek durumda olan hastaları yürüyerek ve oturaklı sedye vasıtasıyla yangın merdiveninden tahliye ettik şimdi de yürüyemeyecek durumda olan hastaları, itfaiye aracıyla tahliye edildi.” dedi.

Son olarak hastane dışında çıkan yangın itfaiye ve eğitimli personel tarafından yangın söndürücü ve itfaiye hortumu ile söndürüldü.

Tatbikatı Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Muzaffer Şenveli ve idari personel de izledi.

Kaynak : ilkhabergazetesi

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.