featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye 1 Kasım’da erken seçime gidiyor. Geçtiğimiz yazımızda Adalet ve Kalkınma Partisi’nim bölgemiz basın kulisine yansıyan haberlerini sizlerle paylaşmıştık.

Bu yazımızda Cumhuriyet Halk Partisi’ni bölgemiz siyasetinde önümüzdeki erken seçimde bekleyen olası gelişmelerini değerlendireceğiz.

BANDIRMA WEB TASARIM

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haziran ayı seçimleri öncesi Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye genelinde büyük demokrasi cesareti ve örneği gösterip seçim öncesi gerçekleştirdiği parti içi temayül yoklaması sonuçlarını belirttiği illerde aynen uygulamıştı. Balıkesir’de ise Mehmet Tüm, Ahmet Akın ve Av.Namık Havutça bu sıralama doğrultusunda seçim listelerine girmiş ve milletvekili olmaya hak kazanmıştı. Bu 3 isminde Güney Marmara adayı olması Cumhuriyet Halk Partisi körfez ve merkez ilçelerindeki üyeler ve delegeler bazında içten bazı fokurdamalara yol açmıştı. Şimdi kulislerimize yansıyan bilgilere göre bu sıralama büyük oranda değişecek. Ancak parti merkezinin YSK’ya sunduğu son ön seçimdeki listelerle yeniden listelerin uygulanması isteği kabul edildi. Şimdi merak edilen konu CHP’nin kendi isteği üzere Yüksek Seçim Kurulu’na onaylattığı bu listede il yada ülke bazında bir değişiklik yapıp yapmayacağı…

HANGİ VEKİLİN KOLTUĞU TEHLİKEDE?

Şimdi CHP’li, AKP’li, MHP’li herkesin gözü bu soruda Mehmet Tüm, Ahmet Akın ve Av.Namık Havutça arasından bir eleme mi yapılacak? Parti daha önceki yıllarda belirlediği ilk sıra kontenjan adayı uygulamasını yeniden devreye alabilir mi?

HANGİ VEKİL DAHA ÇOK PERFORMANS GÖSTERDİ?

İlimizi TBMM’de temsil eden bu üç değerli isimden geride kalan 3 ay içinde hangi vekil daha çok çalıştı sorusunun cevabını henüz kestirmek mümkün değil çünkü aktif bir meclis henüz yok. Ancak soru önergeleri ve halk nezlindeki temasları dikkate aldığımızda Av. Namık Havutça ve Mehmet Tüm Ahmet Akın’a nazaran daha aktif bir rol aldı diyebiliriz.

Bu arada Ak Parti’nin kadın milletvekili Sema Kırcı’nın partisinin bölgemizde yeniden toparlanması için ciddi çaba sarfettiği ve çalışmalarını son sürat hızlandırdığı gözlerden kaçmıyor.

Önümüzdeki günlerde MHP’den kulislere yansıyan bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Esen ve Bizi Takipte Kalın.

HALUK SUR YENİDEN ADAY MI?

Bir önceki yazımız olan HALUK SUR YENİDEN ADAY MI? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HANGİ VEKİLİN SIRASI DEĞİŞECEK?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma