HAMSİNİN FİYATI 320 TL'Yİ BULDU! | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

HAMSİNİN FİYATI 320 TL’Yİ BULDU!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Son birkaç gündür balık fiyatlarında yaşanan artış ile ilgili Bandırma Balık Hali esnaflarından Ali Çakıroğlu İlk Haber’e açıklamalarda bulundu.

Hamsinin kasa fiyatının 320 liraya kadar yükseldiğinin belirten Çakıroğlu,” 2016- 2017  sürekli balık avı sezonunun 1 şubat itibariyle ilk yarısı biti. Şuan teknelerimiz 2. yarıya hazırlanıyor. Onun için bu devre boşluğunda yaklaşık 1 hafta boyunca balık fiyatlarında ciddi yükselmeler var.  Hatta hamsi çıldırmış diyebiliriz. Kilosu 20 – 25 TL’ye yükseldi. Aynı şekilde 5 -10 liraya sattığımız istavrit  20 – 25 lirayı buldu. Normal sezona göre bu devre boşluğunda balık fiyatlarında aşağı yukarı bir 15-20 lira  yükselme yaşandı. Devre boşluğundan sonra fiyatların normal seviyeye düşeceğini söyleyen Çakıroğlu ,” Devre boşluğundan sonra fiyatların tekrar eski haline dönmesini bekliyoruz. Yine hamsi 10 lira 15 lira civarı olur. İlginç bir şeydir ki fiyatlar yükseldikçe de balık satışları yükseldi. Eskiden 5 kasa hamsi satıyorduk 10 lirayken , şimdi 20 lira oldu satışlarımız 15-20 kasalara kadar yükseldi” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.