HAİN TERÖR SALDIRISINA TEPKİLER | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

HAİN TERÖR SALDIRISINA TEPKİLER

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, dün akşam İstanbul Atatürk Havalimanında meydana gelen terör saldırısını yayınladıkları mesajlarla lanetlediler.

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’da yayınladığı mesajında “Ülke olarak yine bir terör saldırısı ile karşı karşıya kaldık. Ülkemizin en iyi korunan ya da korunduğunu sandığımız havaalanına çok sayıda terörist uzun namlulu silahlarla ve bombalarla girebilmiş, masum insanları katletmiştir. Öncelikle bu saldırıda hayatını kaybedenler Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı; yaralılara acil şifalar diliyorum. Terörü en güçlü şekilde bir kez daha lanetliyorum. Ülke olarak lanetlemenin ötesine geçip bir şeyler yapmanın zamanı çoktan gelmiş ve geçmiştir. Güzel ülkemizi terörün hedefi haline getiren politikaların, teröristlerin elini kolunu sallayarak her yerde cirit atmasına engel olamayan güvenlik zafiyetlerin sorumlularının da artık çıkıp bir hesap vermesi gerekiyor” dedi.

-İstihbarat zafiyeti var

Akın devamında şunları söyledi “Başka ülkelerin istihbarat örgütlerinin zafiyetini sorgulayanlar; bir yıl içerisinde yüzlerce insanımızın katledildiği ülkemizdeki istihbarat ve güvenlik zafiyetini umursamıyorlar. Kendini bilmez bazı müsveddeler de bütün bu sorumluluklardan kurtulma çabasıyla başka yerleri suçlama telaşı içerisine girebiliyorlar” ifadesini kullandı.

-Uğur’dan teröre lanet

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’da yayınladığı mesajda, Atatürk Havalimanı’ndaki menfur terör saldırısını lanetlediğini dile getirdi.

Uğur “Ülkemizin bekasını, güvenliğini ve istikrar ortamını hedef alan bu tür saldırılar, amacına ulaşamayacaktır. Teröre karşı tüm halkımızın kenetlenmesi ve birlik içinde olması terör saldırısına karşı en büyük cevap olacaktır. Ülkemiz, bu hain saldırıyı yapan şer odaklarına en büyük karşılığı verecek güçte olup vatandaşlarımızın sağduyulu ve provokasyonlara karşı uyanık olmaları gerekmektedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.