Güvenli Elektronik Sigara Nereden Satın Alınır? | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Güvenli Elektronik Sigara Nereden Satın Alınır?

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Toplum olarak sahip olduğumuz en başarılı şeylerden biri kötü alışkanlıklardır. İnsanlarımızın hoşlarına giden şeylerin hep kötü şeylere yol açıyor olması toplumsal olarak en büyük sorunlarımızdan biridir. Örneğin toplumsal olarak en kötü alışkanlığımız sigaradır fakat Türkiye ‘deki sigara kullanım oranlarına bakacak olursak her 4 kişiden 1 ‘i sigara kullanmaktadır. Ancak böyle bir istikrarın sağlanması da toplumsal olarak büyük başarılarımız arasında yerini almaktadır. İnsan sağlığına verdiği zararı bırakın, bir insanın ölümüne yol açacak şeyin o insan tarafından bağımlısı olunması gerçekten çok acı verici bir durumdur. Gözgöre göre sigara bağımlılığı sayesinde insanlar kendilerini uçuruma sürüklüyorlar ve o yolda devam edildikçe geriye dönme şansları da azalıyor. Bunun için çok geç kalınmadan bu yoldan dönülmesi yani sigara bağımlılığının ortadan kaldırılması şarttır. Aksi takdirde yaşanabilecekler hiç de iç açıcı olaylar değildir.

Sigara bağımlılığın ortadan kaldırılabilmesi adına pek çok doğal yöntem olsa da şu ana kadar en büyük başarıyı elektronik sigara göstermiştir. Elektronik sigara, iki bölümden oluşan bir alettir. Adından da anlaşılacağı üzere elektrik ile çalışmaktadır ve iki bölümünden birini batarya oluşturmaktadır. Bataryaya bağlı olarak bulunan kısım ise atomizerdir. Atomizer, bataryadan gelen elektrik enerjisinden faydalanarak ısı üretir. Ürettiği ısı ile de herhangi bir aromaya sahip olan e-likiti duman haline getirir. Böylece hazır duruma gelen elektronik sigara sahibi tarafından püfür püfür içilir. Ancak bazı ayrıntılara değinmek gerekmektedir. Elektronik sigara pek çok yönü ile normal sigaradan ayrılmaktadır. Normal sigara içerisinde birçok zararlı madde bulunurken ki bu maddeler kansere yol açan maddelerdir, elektronik sigara içerisinde böylesine hiçbir madde bulunmamaktadır. Sadece e-likit ve nikotin elektronik sigara içerisinde yer alır. Madde kıyaslamasından da anlaşılacağı üzere normal sigara elektronik sigaraya kıyasla kat kat zararlıdır. Bunun yanı sıra elektronik sigara maddi açıdan normal sigaraya kıyasla daha karlıdır. Bir elektronik sigaranın maliyeti bir aylık sigara paketi ihtiyacının yarısına denk gelmektedir. Yani bir aylık sigara paketi ihtiyacı ile vatandaşlar 4-5 ay kullanabilecekleri elektronik sigara ve malzemelerine sahip olabilirler. Bu karlı durumu ile de vatandaşların maddi açıdan sıkıntı çekmemelerini sağlamaktadır.

Bunlar gibi daha pek çok konuda elektronik sigaranın normal sigaraya kıyasla avantajları bulunmaktadır. Elektronik sigaranın sahip olduğu avantajlar sayesinde de sigara bağımlılığına kolay bir şekilde son verilebilir ve vatandaşların elektronik sigaraya yönelmesi sağlanabilir. Bu hem vatandaşların sağlığı hem de toplumsal düzen açısından en doğru olandır.

Elektronik sigara satışı için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Web Tasarım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.