GURUR VE HÜZÜN BİR ARADA YAŞANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

GURUR VE HÜZÜN BİR ARADA YAŞANDI

Paylaş
 
Balıkesir’de, Cumhurbaşkanlığınca 18 şehit ailesi ve 4 gaziye gönderilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi.

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen törende, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı’nı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına terörle mücadele ve 15 Temmuz şehitlerinin aileleri ile gazilere takdim etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şehit aileleri ve gazilere yönelik mesajı okundu.

Konuşmalar öncesinde ‘Devlet Övünç Madalyası’ ve ‘Berat Tevcihi‘ alacak şehitlerin ve gazilerin isimleri okundu. Şehitlerin özgeçmişi okunması sırasında şehit yakınlarının gözyaşlarını tutamadı. Şehit çocukları babalarının madalyalarını almak için anneleriyle sahneye çıktığı anlarda ise duygu dolu anlar yaşandı.
CANINI VERMEYE HAZIR MİLYONLARIMIZ VAR
Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı düzenlenen madalya töreninde yaptığı konuşmada, hüzün ve gururu bir arada yaşadıklarını ifade etti. Milletvekili Sema Kırcı, “Memleketimizde bayrağımız için, ezanımız için canını vermeye hazır milyonlarımız var. Bugün şehitlerimizi tekrar andık, hepsinin ruhu şad olsun. Allah Afrin’de vatanımız için mücadele edenlerin yar ve yardımcısı olsun. Şehitlerimizin ruhu şad olsun.” dedi.

HEP BİRLİKTE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Törende yaptığı konuşmada, terörle mücadelede ve 15 Temmuz’da şehit düşenlerin yakınlarına ve gazilere “Devlet Övünç Madalyası” takdim edildiğini belirten Vali Yazıcı, ” Bu zor coğrafyada bütün dünyaya adalet getirmek üzere, gönül coğrafyamızdaki güzel insanların umutlarına umut katmak, adalete ulaşmalarını sağlamak adına hep birlikte olmaya devam edeceğiz. Bir haftadır, hain PKK ve yandaşlarının oluşturduğu çete için Afrin’deyiz. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Arzu ediyoruz ki, yeni şehitlerimiz olmasın. Burada, Balıkesir’in evlatlarını gül bahçesine göndermiş güzel insanlarımız var. Tekrar gerekirse tüm değerlerini şehitliğe feda edecek insanlar var. Hiç kimseye verecek çakıl taşımız dahi yoktur. Gerekirse canımızı feda ederiz. Bu anlamlı günde, büyük bir duygu yoğunluğu içerisinde şuna inanıyorum. Bizim inancımız gereği peygamberlikten sonraki en büyük makama sizin evlatlarınız ulaştı. Biz, millet olarak vatanımızı korumak adına koşarak ölüme gidiyoruz. Vatan söz konusu ise başka hiçbir şeyin önemi kalmıyor. Hepinize sabırlar diliyorum, Allah metanetinizi arttırsın. Bilesiniz ki; tüm halkımız ile el eleyiz, hep birlikteyiz. Onlar bizim de canlarımız. Şehitlerimize rahmet dilerken, hepinize sabır diliyorum. Allah sizi yakınlarınızla evlatlarınızla cennetinde buluştursun.” dedi.

Konuşmaların ardından 18 şehit yakını ile 4 gaziye, “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” takdim edildi.

Program, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Törene, Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Balıkesir Milletvekilleri Sema Kırcı, Kasım Bostan, Protokol Üyeleri, şehit ve gazi yakınları katıldı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.