GÜREŞSEVERLERE BELEDİYE'DEN DEV ETKİNLİK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

GÜREŞSEVERLERE BELEDİYE’DEN DEV ETKİNLİK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Belediyesi’nin düzenlediği ikinci BANDIRMA 17 Eylül Yağlı Pehlivan Güreşleri güreş severlerce yoğun ilgi görürken yapılan açık ihalede Bandırma 17 Eylül Geleneksel Yağlı Güreşlerinin 2016 yılı ağalığı 85 bin lira bedelle Orhan Narin de kaldı.

Bandırma, çevre il ve ilçelerden gelen güreşçiler ve konukların katılımıyla geleneksel yağlı güreş turnuvasının ikincisini başarıyla gerçekleştirdi.

Güreşlerde, 13 kategoride toplam 213 güreşçi mücadele etti başpehlivanlığı Samsun Ladik’li Şaban Yılmaz kazandı.

Toplam 32 güreşçinin katıldığı başpehlivanlık güreşlerinde çekişmeli müsabakalar yapıldı.

Finalde karşılaşan Şaban Yılmaz ile Serhat Gökmen, normal sürede yenişemeyince puanlamaya geçildi. Bu sürede de güreşçiler, birbirine üstünlük kuramayınca altın puana gidildi. Aktif güreşiyle dikkatleri çeken Serhat Gökmen kendi oyunuyla puan kaybedince Altın puanı kazanan Şaban Yılmaz, başpehlivan oldu.

Dereceye giren güreşçilere ödüllerini, CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Namık Havutça, Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza CHP Balıkesir il başkanı Ender Bıçkı verdi. 2017 güreş ağalığını ise 85 bin liraya Orhan Narin aldı.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada, “Güreşleri geçen yıl ilk kez düzenlemiştik. Bandırma sıradan bir yer değil. Bandırma 3 kuşak başpehlivan yetiştiren bir yer. Atatürk’ün pehlivanı, Kara Ali Acar, onun oğlu Hasan Acar ve Hasan Acar’ın oğlu Sabri Acar, Bandırma’nın yetiştirdiği pehlivanlar. Sahil bandına heykellerini dikerek kendilerini taçlandırdık.gelecek yılda güreşçilerimiz ağırlayacağız ” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.