GÜREŞ İHTİSAS KULÜBÜ'NDEN SONEL'E ZİYARET | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

GÜREŞ İHTİSAS KULÜBÜ’NDEN SONEL’E ZİYARET

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Orhan Turançlı ve yönetim kurulu üyeleri İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Bandırma Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Orhan Turançlı, Bandırma’nın çok sayıda güreşçiyi bünyesinde barındırmasına rağmen 1985 yılından buyana Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde başpehlivan çıkartamamanın ezikliğini yaşadıklarını söyledi.

Bandırma ve çevresinde yetenekli sporcuların bulunduğunun altını çizen Turançlı, alt yapı yetersizliğinden dolayı bu yetenekleri ülke sporuna kazandıramadıklarını dile getirdi. Turançlı, tesisleşme ve kaynak konusunda yerel yönetim ve ilçe kaymakamlığından destek beklediğini söyledi.

Turançlı, değişik tarihlerde Kırkpınar’da başpehlivan olmuş Bandırmalı Hasan, Ali ve Sabri Acar’ın heykellerinin dikilmesi konusunda çalışmaların devam ettiğini heykellerin 2 ay içerisinde bitirilerek Sahil Bandırma dikileceğini sözlerine ekledi.

Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel’de açıklamasında, ülkemiz sporuna yeni yeteneklerin kazandırılması konusunda üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.