GÜNÜNÇ:”EMEKLİNİN KİRA YÜKÜ HAFİFLETİLMELİDİR”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şube Başkanı Mithat Günüç, emeklilerin azımsanamayacak bir kesiminin kiracı olduğunu bundan dolayı devlet destekli konut projelerinin üretilmesi gerektiğini söyledi.
Günüç “Emekliler olarak sırtımızda kambur gibi duran kira yükünün kaldırılmasını ve emekli kentleri kurulmasını istiyoruz. Yaşamlarının en zorlu dönemlerini yaşayan ve başta sağlık olmak üzere yaşamının birçok bölümünde özel bakıma ihtiyaç duyan yaşlılarımıza ve emeklilerimize, Toplu Konut İdaresi tarafından peşinatsız konutlar üretilmelidir” dedi.
Bu projeler için hazine arazilerinden faydalanılması gerektiğini dile getiren Günüç, oluşturulacak toplu konut alanlarında emeklilerin sanatsal ve kültürel faaliyetlerini sürdürebilecekleri kompleksleri de bünyesinde barındırması gerektiğini söyledi.
Bu projeler için Dünya Bankası vb kuruluşlardan da yardım alınabileceğini dile getiren Günüç, emeklilerin yaşamlarının son dönemlerini kendi evlerinde ve kira yükünden kurtulmuş olarak tamamlamak istediklerini sözlerine ekledi.

KAYNAK:İLKHABER GAZETESİ

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GÜNÜNÇ:”EMEKLİNİN KİRA YÜKÜ HAFİFLETİLMELİDİR”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma