GÜNÜÇ, "ACELE ETMEYİN" | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

GÜNÜÇ, “ACELE ETMEYİN”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şubesi Başkanı Mithat Günüç emeklilerin promosyonları ile ilgili İlk Haber Gazetesine açıklamalarda bulundu.
Günüç” Devletin promosyon vereceği falan yok. Devlet promosyonu memurlara verdiği gibi kanun hükmüne dayanarak verseydi, devlet verdi derdik. Devlet Bankalarının yıllardan beri verdiği promosyon memurlara ait promosyon ayrı bir şey, devletin verdiği ayrı bir şey. Bankalar son aylarda, mudi sayısını çoğalmak için uğraşırlar, repo yaptıkları paralarla yıl onu itibariyle biriken parayı bankada çalışanların maaşlarına göre onlara temettü olarak ve kar olarak dağıtırlardı.
Bir yıllık aylık tutarının %1 dir. Ayda 3000 tl alan bir yılda 36.000 tl alır. 36.000 tl nin de promosyon karşılığı 360 tl dir. İşçi emeklileri Bağkur’ a bağlı emekliler niye bize verilmiyor, kanun teklifleri verildi ama mecliste bir türlü kabul edilmedi. Çalışma Bakanlığına bağlı birimler bu teklifleri değerlendireceğiz, anlaştık bankalarla dediler. Devlet bankalarına maaşlarını taşıyanlara zaten bir defaya mahsus bazıları ya altın ya da para veriyorlardı. Devlet dışında kalan bankalar, yarış halinde veriyorlardı.
Promosyonu verirken şartları ağırlaştırdılar. En az iki ödeme talimatı istiyor, ayrıca bir hesap açılmasını istiyor, o hesapta birikecek 1 aylık yedek maaşından her ay kullanılması için, yılsonu itibariyle o kartı kullanma limitini koymuşlar. Şartlar ağır, emeklilere ve üyelerine promosyon için bekleyin acele etmeyin “dedi.

Kaynak: İlkhaber

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.