GÜNLÜK KİRALIK DAİRECİLER DİKKAT! | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

GÜNLÜK KİRALIK DAİRECİLER DİKKAT!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Emniyet yetkililerinden alınan bilgilere göre artık kısa süreli daire kiralayan mülk sahipleri yada aracıların daireyi kiraladıkları kişilerin kimlik bilgilerini  ve kaç gün kalacaklarını düzenli olarak otel işletmelerinde olduğu gibi Emniyet Birimlerine bildirme zorunluluğu getirildi. Bu uygulamayla şehirlerde otel yerine günü birlik yada kısa süreli olarak kiraladıkları evlerde kalarak emniyet güçlerinin radarına takılmadan  suça karışan kişilerin yakalanması ve suçun önlenmesi amaçlanıyor.

 1774 sayılı yasa ile düzenlenen günü birlik mesken kiralama konusunda  açıklamalarda bulunan Emniyet yetkilileri, 22 Ocak tarihi itibariyle geçici konaklama yapılan meskenlere de bundan sonra oteller gibi konaklayan kişilerin kimlik  bildirimlerini yapma zorunluluğu getirildiğini ifade ettiler. Kira kontratı ile kiralanan meskenler dışında kalan kısa süreli geçici konaklama yapılan meskenler bildirim yapmadıkları taktirde her defasında 10,500 TL ye kadar para cezası ile cezalandırılacaklar.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.